• yazdtci


 • کد خبر: 78317
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر:
  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر گفت: نظارت و بازرسی‌های ویژه اقلام شب یلدا از اوایل آذرماه طرح بازرسی آغازشد و نزدیک به 25 واحد متخلف شناسایی و برای رسیدگی به تخلفاتشان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

  به گزارش خبرنگار اشکذرخبر،میثم فلاح رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر افزود: در این طرح مایحتاج ضروری مورد مصرف خانواده‌ها ازجمله اقلامی که در سوپر مارکت‌ها ارائه می‌شود و همچنین آجیل، خشکباری و میوه و تره بار که در ایام شب یلدا مورد تقاضای مردم بود، مورد توجه قرار گرفت.

  فلاح با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اصناف همه فروشندگان موظف به ارائه فاکتور هستند، ادامه داد: به همین دلیل باید قیمتی که برای فروش بر روی آجیل و میوه درج می‌شود بر اساس فاکتور رسمی و با احتساب سودهای متعارفی باشد که همکاران ما مسلط به محاسبه آن هستند.

  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر در ادامه عنوان کرد: اگر فاکتوری که فروشنده‌های آجیل و میوه بر اساس آن خرید خود را انجام داده‌اند هم قیمت بالا و غیرمعقولی داشته باشد علاوه بر برخورد با فروشنده خاطی به سراغ فروشنده‌های عمده این اقلام نیز می‌رویم.

  وی با تأکید بر اینکه قیمت‌های درج‌شده باید بر اساس فاکتورهای رسمی باشد، افزود: ما قیمت‌های بازار را به‌صورت لحظه‌ای رصد خواهیم کرد که البته این نظارت و بازرسی‌ها منتهی به بازار شب یلدا نیست بلکه تا آستانه عید نوروز ادامه خواهد داشت.

  فلاح توضیح داد: انتظار داریم که بازاریان و اصناف خود در زمینهٔ درج قیمت‌ها و واقعی بودن نرخ اقلام، انصاف را رعایت کنند؛ که به همین ترتیب نیز هست. اما برخی متخلفین باید بدانند که مشمول جرائم سنگین خواهند شد.

  رییس اداره صنعت معدن و تجارت اشکذر در مورد اختلاف قیمت آجیل و میوه موجود در سطح بازار شهرستان نیز گفت: به‌یقین آجیل و میوه متنوعی که در بازار وجود دارد بر اساس سطح کیفیت درجه‌بندی می‌شود، اختلاف قیمت‌ها به همین دلیل است اما همان‌طور که اشاره شد بنای کار ما بر اساس فاکتور خریدی است که فروشندگان ارائه می‌کنند و قطعاً باقیمت‌های غیرواقعی برخورد قاطعی می‌شود.

  وی با تأکید بر اینکه تمامی فروشندگان آجیل و میوه، شیرینی و دیگر اقلام موظف هستند بر روی این اقلام قیمت‌های فروش را درج کنند و لیست قیمت‌ها نیز در معرض دید عموم باشد، بیان کرد: در این زمینه بازرسان اغماض نخواهند کرد و اگر تخلفی مشاهده شود گشت‌های سیار شهرستانی که با همکاری بازرس اتاق اصناف، فرمانداری و مرکز بهداشت در سطح بازار فعال هستند با متخلفان برخورد جدی می‌کنند.

  فلاح در پایان گفت: از همشهریان عزیز تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در بازار و یا حتی شک در صحت قیمت های درج شده، موارد را با تلفن ستاد خبری این اداره ۱۲۴ مطرح تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/HYyza

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “شناسایی ۲۵ واحد متخلف شهرستان اشکذر در طرح نظارت ویژه اقلام شب یلدا”

  1. میثم گفت:

   بابت خبر فوق به اطلاع خوانندگان عزیز میرساند که تصاویر منتشر شده مربوط به واحد های صنفی متخلف نبوده و فقط در زمان بازرسی این تصاویر گرفته شده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *