کد خبر: 28060
  منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
   تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۳
ششمین نمایشگاه ملی کتاب یزد با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، معاون استاندار و جمعی از مدیران استان یزد افتتاح شد.

به گزارش اشکذر نیوز، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: برگزاری ششمین نمایشگاه ملی کتاب یزد با حضور ناشران معتبر کشوری قابل تقدیر است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری بیان کرد: برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها باعث رشد و ارتقای فرهنگی استان یزد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های کتاب باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرد، یادآور شد: اهمیت کتاب و کتابخوانی یکی از لازمه‌ها و ضرورت‌های مهم جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تاکید کرد: تشویق مردم به مطالعه کتاب و کتابخوانی امری است که باید در دستور کار همه مسئولان قرار گیرد.

ناصری خاطرنشان کرد: بهترین نحوه استفاده از فرصت‌ها و زمان فراغت، رفیق بودن با کتاب است.

وی با تاکید بر ضرورت مداومت برگزاری نمایشگاه کتاب در یزد، گفت: تشویق و ترغیب همه آحاد جامعه به مطالعه کتاب امری ضروری است.

به گزارش فارس در این نمایشگاه که بیش از ۳۰۰ ناشر کشوری در آن حضور یافته‌اند، کتاب‌های ارائه شده با ۴۰ درصد تخفیف به علاقمندان ارائه می‌شود.

این نمایشگاه تا ۱۱ اسفند در محل دانشگاه یزد میزبان علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

نمایشگاه کتاب یزد علاوه بر بخش‌های متعارف در همه نمایشگاه‌های استانی، دارای بخش ویژه کتب پیامبر اعظم (ص)، بخش ویژه کتب حوزه و بخش ویژه کتب دانشگاهی است.

همچنین برای این نمایشگاه مبلغ ۲۸۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای کتاب در نظر گرفته شده است که از طریق بانک مستقر در نمایشگاه به صورت کارت‌های الکترونیکی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

ارائه برنامه‌های جنبی، مسابقات فرهنگی و … از دیگر برنامه‌هایی است که در این نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است.

لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/a4aco

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *