• کد خبر: 68342
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 آبان 1396 - 20:34
  رئیس بهزیستی اشکذر:
  رئیس بهزیستی اشکذر با اشاره به آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان گفت: بر اساس آمار موجود از تعداد کودکان 3 تا 6 سال شهرستان بالغ بر یک هزار و 800 کودک تحت پوشش این طرح در سال جاری قرار می گیرند.

  به گزارش اشکذر خبر، احمد غفوریان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و 630 نفر از کودکان 3 تا 6 سال شهرستان تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند که این میزان حدود 85 درصد از مجموع کودکان 3 تا 6 سال این شهرستان را شامل شده که از میانگین کشوری که حدود 74 درصد اعلام شده بالاتر است.
  وی افزود: پیش بینی می شود که سال جاری با همکاری خانواده ها و فعالیت بیشتر و دقیق تر تیم فعال در این طرح ، این پوشش به بیش از 90 درصد برسد.
  رییس بهزیستی اشکذر خاطر نشان کرد: آمبلیوپی یا تنبلی چشم نوعی اختلال بینایی است که هیچ گونه علائمی ندارد و به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نبوده و تنها از طریق غربالگری و معاینه قابل تشخیص است.
  وی یاد آور شد: به گفته کارشناسان بهترین سن برای درمان تنبلی چشم 3 تا 5 سالگی است و کودکانی که در این سن با تنبلی چشم روبرو هستند اگر به موقع تحت درمان قرار نگیرند ممکن است دچار نابینایی و کم بینایی شوند.
  غفوریان افزود: بر همین اساس در سال 1374 طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم در سطح کشور آغاز شد و هر سال از اول آبان تا پایان آذر ماه در پایگهاهای سنجش بینایی و مهد کودک ها زیر نظر سازمان بهزیستی برگزار می گردد که در سال جاری شاهد بیست و دومین سال اجرای این طرح در سراسر کشور هستیم .
  وی تصریح کرد: این طرح تنها به پوشش و معاینه ختم نمی شود بلکه در مراحل بعدی کودکانی که با اختلالات بینایی از جمله تنبلی چشم و یا کم بینایی مواجه هستند به بینایی سنج و پزشک متخصص ارجاع داده می شوند.
  مرکز شهرستان اشکذر در 20 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/PW6TL

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *