• کد خبر: 29879
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۵
  در جلسه با حضور مدیرکل تعاون،کارو رفاه اجتماعی یزد مطرح شد:
  مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان يزد گفت: با توجه به جمعيت قابل توجه كارگري در شهرستان اشكذر، زيرساخت هاي رفاهي بايد در اين شهرستان افزايش پيدا كند.

  به گزارش اشکذر نیوز:محمدحسین ریاحی ظهر یکشنبه در جلسه ای با فرماندار شهرستان اشکذر اظهار داشت: در اشکذر نیز یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان این شهرستان، مسائل مربوط به حوزه کارگری است.

  وی بیان کرد: در حال حاضر شهرستان اشکذر ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۱۷ هزار نفر از این افراد را جامعه کارگری تشکیل می دهند.

  بیش از ۵۰ درصد جمعیت اشکذر را جامعه کارگری تشکیل می دهد

  ریاحی خاطرنشان کرد: با این حساب، بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان اشکذر، جامعه هدف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و باید برای آنها زیرساختهای لازم را در حوزه های مختلف کار و رفاه ایجاد کنیم.

  وی عنوان کرد: باید زیرساخت های لازم را برای انجام هرچه بهتر امور محوله با کمک مسئولان استان یزد و شهرستان اشکذر ایجاد کنیم تا بتوانیم در ادارات شهرستان های تابعه با بهره وری بالاتری به رونق امور و رفع مسائل و مشکلات بپردازیم.

  ریاحی با بیان اینکه اشکذر به واسطه نزدیکی به مرکز استان از یک سمت و شهرستانهای صنعتی نظیر اردکان از سمت دیگر، جمعیت قابل توجهی از کارگران این شهرستانها را نیز در خود جای داده است که این افراد به رغم کار در سایر شهرستانها، برای خود و خانواده هایشان در شهر خود نیاز به امکانات ورزشی و رفاهی دارند.

  رفع مشکل حضور غیرمجاز اتباع بیگانه در مشاغل نیازمند همراهی کارفرمایان است

  وی همچنین با اشاره به حضور تعداد زیادی از اتباع بیگانه در شهرستان اشکذر عنوان کرد: برخی از فرصت‌های شغلی در اختیار اتباع بیگانه قرار گرفته که باید نسبت به حل این مشکل چاره اندیشی شود.

                

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: برای اتباع بیگانه ۵۶ شغل در نظر گرفته شده که اتباع بیگانه مجاز و دارای کارت می توانند تنها در این مشاغل مشغول فعالیت شوند و فعالیت آنها در سایر مشاغل خلاف مقررات است.

  وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی مردم و مشارکت کارفرمایان، مشکل اشغال فرصت های شغلی توسط اتباع بیگانه حل شود تا دیگر شاهد حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در این استان و شهرستانهای صنعتی آن نباشیم.

  ریاحی با اشاره به نرخ بیکاری در شهرستان اشکذر عنوان کرد: در اشکذر نیز مانند دیگر نقاط استان یزد، نرخ بیکاری بالا نیست و عمده بیکاران این شهرستان را افراد تحصیلکرده تشکیل می دهند.

  وی با اشاره به اینکه افراد تحصیلکرده کمتر تمایل به کار در واحدهای صنعتی دارند، خاطرنشان کرد: اگر این فرهنگ دچار تغییر می شد، نرخ بیکاری در برخی از شهرستانهای استان یزد به صفر نزدیک می شد.

  نیاز به پیگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی در اشکذر

  فرماندار اشکذر نیز در این جلسه با اشاره به توسعه صنعتی اشکذر، از اشتغال بالای ایجاد شده در این شهرستان خبر داد.

  محمدعلی شاه حسینی عنوان کرد: با توجه به موقعیت خوبی که شهرستان اشکذر دارد، به به زودی شاهد پیشرفت این شهرستان در عرصه های مختلف خواهیم بود.

  فرماندار اشکذر ضمن قدردانی از حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، خواستار پیگیری احداث بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان شد.

  شاه حسینی تاکید کرد: اگر این بیمارستان راه اندازی شود، می تواند در حوزه درمانی نقشی بسیار تاثیرگذار ایفا کرده و حوزه درمان این شهرستان را تقویت کند.

  (مهر)

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/M4OXU

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *