• کد خبر: 71347
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 15:14
  روستای شرف آباد رستاق در اختتامیه چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و انتخاب پایتخت کتاب ایران به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور معرفی شد

   

  به گزارش اشکذر خبر، چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و انتخاب پایتخت کتاب ایران، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در محل تالار وحدت تهران برگزار شد.
  هادی ملانودری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اشکذر در این رابطه اظهار داشت: روستای شرف آباد رستاق از شهرستان اشکذر، به عنوان یکی از ده روستای برتر دوستدار کتاب کشور معرفی و از مسئول طرح کتابخوانی، نماینده مردم روستای شرف آباد و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر تقدیر شد.

  ملانوری ضمن تبریک به مردم روستای شرف آباد رستاق به جوایز اهدایی اشاره کرد و ادامه داد: مبلغ 100 میلیون ریال بن کتاب از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 50 میلیون ریال جایزه نقدی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، 50 میلیون ریال از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و 50 میلیون ریال از سوی کانون‎های عالی مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسئول طرح کتابخوانی این روستا اهدا شد.

  وی همچنین به انتخاب شهر کاشان به عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران اشاره کرد و عنوان کرد: شهرهای مهاباد از استان آذربایجان غربی، صدرا از استان فارس، دزفول از استان خوزستان و یزد مرکز استان یزد، شایستۀ تقدیر شناخته شدند و با اهدای لوح تقدیر از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو و همچنین اهدای مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال حوالۀ کتاب از سوی مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداران از آنها تشکر شد.

  ملانوری کسب این موفقیت بزرگ و ارزشمند را به عموم مردم شهرستان اشکذر، به ویژه مردم روستای شرف آباد و فعالان کتابخوانی این روستا تبریک گفت.

  وی تلاش های مستمر و برنامه ریزی شده حمیده مزیدی مسئول طرح کتابخوانی ارائه شده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر فعالان کتابخوانی این روستا، مشارکت کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه ها، تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا، پوشش جمعیتی مناسب و توجه جدی به زنان از جمله ویژگی های طرح ارائه شده دانست و اظهار امیدواری کرد: با مشارکت شوراها و دهیاری ها، زمینه الگو برداری از این طرح ها و اجرای آن در دیگر روستاهای شهرستان نیز فراهم آید.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/B3sR4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *