• کد خبر: 82712
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه 28 تیر 1398 - 18:00
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اشکذر با اشاره به نزدیکی چهلمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، به خصوصیات روز جمعه اشاره و تصریح کرد: اسلام این روز را روز خاص برای عبادت و کسب دانش عنوان کرده است.

  خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اشکذر با اشاره به نزدیکی چهلمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، به خصوصیات روز جمعه اشاره و تصریح کرد: عام مردم روز جمعه را روز دید و بازدید و تفریح برای رفع خستگی می دانند در حالی که اسلام این روز را روز خاص برای عبادت و کسب دانش عنوان کرده است که در این مورد امام صادق(علیه السلام) فرمودند “روز جمعه حقی دارد و مواظب باش که حقی از عیادت خدا را در این روز ضایع نکنی و با عمل صالح و ترک گناهان به سوی خدا تقرب یابی”.

  حجت الاسلام والمسلمین طالبیان در بخش دیگری از خطبه های خود به دیدار اخیر ائمه جمعه کشور با رهبر انقلاب اسلامی اشاره کرد و به سخنان ایشان در مورد اهمیت نماز جمعه پرداخت و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی به اهمیت نماز جمعه در جامعه اسلامی اشاره کردند و فرموند امامان جمعه باید مردی باشند و از درد و دل مردم متوجه باشند.

  وی ادامه داد: رهبری به باز بودن فضا برای انتقاد جوانان و تقویت جریان های انقلابی اشاره کردند و این موارد را جزء کار های مهم ائمه جمعه دانستند.

  خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به اینکه میدان دادن به جوانان، حمایت از مدیران انقلابی و حمایت از کار های فرهنگی در جامعه از جمله سفارشات مقام معظم رهبری بود، خاطر نشان کرد: ائمه جمعه کشور باید با تبعیت از سخنان ولی فقیه از جریان های انقلابی که در حال فعالیت هستند دفاع کنند و همگام با آنان به پیش بروند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/yczJl

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *