• کد خبر: 70320
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 بهمن 1396 - 07:57
  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر خبر داد
  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر از رفع نیاز زیستی گیاهان با غنی‌سازی آب کشاورزی در اشکذر خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر، مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی با پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره کشاورزی، گفت: استخرهای دو منظوره کشاورزی نقش مهمی در رفع نیازهای زیستی گیاهان ایفا می‌کند.

   «عباس بشارتی» در مصاحبه با ایسنا با اشاره به این‌که پرورش ماهی در استخر دو منظوره کشاورزی یکی از روش‌های استفاده بهینه از منابع آبی است، اظهار کرد: به ازای هر تن غذای داده شده به ماهی 300 کیلو گرم در مصرف کودهای شیمیایی صرفه جویی می‌شود .

   وی افزود: این روش موجب غنی‌سازی آب کشاورزی و افزایش محصولات زراعی و باغی خواهد شد و به نفع کشاورزان خواهد بود.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر گفت: از جمله مزایای پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره کشاورزی می‌توان به غنی‌سازی آب خروجی از استخر در جهت رفع نیازهای زیستی گیاهان اشاره کرد و نتیجه این اقدام افزایش محصولات کشاورزی با کیفیت بهتر خواهد بود.

  بشارتی خاطرنشان کرد: هدایت آب میزان مصرف کود را تا حدودی کاهش می‌دهد که از نظر زیست‌محیطی نیز نکته قابل توجه‌ای است .

  این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این‌که یکی از اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گونه‌های پرورشی در استخرهای دو منظوره کشاورزی ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان است، تصریح کرد: این گونه دارای گوشت بسیار لذیذ و بازار مصرف مناسبی است، ضایعات آن پایین و سریع‌الرشد بوده و قدرت سازگاری بالایی دارد و در برابر بیماری‌ها نیز دارای مقاومت بسیار بالایی است .

  وی خاطرنشان‌ کرد: در پرورش ماهی به روش دو منظوره، آب مورد استفاده جهت آبیاری در صورتی که از لحاظ فیزیکی و شیمیایی مناسب گونه ماهی باشد ابتدا وارد استخر دارای ماهی شده و سپس با همراه داشتن ترکیبات ازته و سایر مواد مغذی به مزرعه وارد می شود .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/sQ2op

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *