• Sabat Sabat


 • کد خبر: 29855
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۱
  معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد:
  معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد از رشد 90 درصدی پرداخت زکات در استان یزد در سه ماهه سال 93، خبر داد.

  زکات

  به گزارش اشکذر نیوز ، “سیدجلال حسینی” با اشاره به اینکه زکات موجب توسعه، رفاه و رفع چالش‌های اقتصادی می‌شود، گفت: زکات در جغرافیای دنیا رفع چالش‌های اقتصادی و فرهنگی جامعه را در پی دارد.

  وی اظهار داشت: زکات یکی از فروع دین اسلام است و اگر به احکام اقتصادی اسلام در خصوص زکات توجه کنیم و به آن عمل نماییم آثار مثبت آن در زندگی ما آشکار می شود.

  حسینی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از نهادهای اصلی احیاکننده زکات در کشور است، افزود: بخشی از مبالغ زکات جمع‌آوری شده برای پرداخت به محرومان منطقه و رفع نیازهای آنان هزینه و بخش دیگری از آنها نیز برای احداث، بهسازی و تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود.

  معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری، میزان زکات جمع‌آوری شده در این استان بیش از ۳۶ میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است.

  سیدجلال حسینی اظهار امیدواری کرد: میزان زکات جمع آوری شده در استان تا پایان امسال به ۱۵۰ میلیارد ریال برسد.

  منبع: روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره)استان یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/VzeYX

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *