• کد خبر: 64354
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 9 خرداد 1396 - 14:33
  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد:
  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد از رشد چهار درصدی پرداخت صدقات در استان یزد خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر، غلامرضا مشعلچی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۷۰ میلیارد و ۵۴۲ میلیون ریال صدقه توسط مردم نیکوکار استان پرداخت شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد چهار درصدی برخوردار بوده است.

  معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با بیان اینکه بیش از ۱۷۳ هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح استان نصب و توزیع شده است، افزود: صندوق‌های صدقه کمیته امداد یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی است که در اماکن مختلف شهری و روستایی، اداره ها و نهادها نصب و توزیع شده و صدقات مردمی برای حل مشکلات مددجویان در امور فرهنگی آموزشی، مسکن، تأمین جهیزیه، اشتغال، ایتام و محسنین، بهداشت و درمان هزینه می شود.

  مشعلچی با بیان اینکه شهروندان یزدی ماهانه ۵۱۲ تومان صدقه می دهند، افزود: کمک‌های جمع‌آوری شده مردم برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های محرومان در سرفصل‌های مختلف از جمله تأمین مسکن، هزینه‌های درمانی، اشتغال، تحصیل، تأمین جهیزیه و کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند و سایر امور مددجویان هزینه می‌شود.

  وی تصریح کرد: بیش از ۱۶ میلیارد ریال از صدقات جمع آوری شده برای پرداخت کمکهای موردی به نیازمندان، بیش از ۲۱ میلیارد و ۶۴۶ میلیون ریال برای احداث، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی، مقاوم سازی، خرید، اجاره مسکن مددجویان تحت حمایت و تجهیز کانون ها و مراکز خدماتی و حمایتی هزینه شده است.

  مشعلچی افزود: ۱۲ میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال از صدقات برای پرداخت وام اشتغال و سایر وامهای ضروری به نیازمندان، بیش از ۶ میلیارد و ۷۴۸ میلیون ریال برای کمک به ازدواج نیازمندان، بیش از چهار میلیارد ریال برای پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص های بهداشتی جامعه هدف تحت پوشش، بیش از ۲ میلیارد ریال برای انجام آموزشهای فنی و حرفه ای و کارورزی مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

  وی ادامه داد: ۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال از صدقات جمع آوری شده نیز برای ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و کمک به هزینه تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت، برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی جوانان و بزرگسالان، ارائه خدمات آموزش خانواده و انجام خدمات مشاوره تخصصی و راهنمایی به افراد تحت پوشش و مابقی صدقات نیز در مراکز نیکوکاری صرف نیازمندان در محلات شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/KpAqS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *