• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 30234
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۴
  معاون سواد آموزي استان یزد خبر داد:
  معاون سواد آموزي استان یزد در اولين نشست شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرستان اشکذر از رتبه 87 ايران از نظر سواد در دنيا و رتبه پنجم اشکذر در استان یزد خبر داد.

  به گزارش اشکذر نیوز، “محمدعلی شاه حسینی” در اولین نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان با تجلیل از حضور مردم در راهیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: مردم عزتمند ایران اسلامی باردیگر حماسه آفریده و برگ زرین دیگری به تاریخ افتخارات جمهوری اسلامی افزودند.

  فرماندار اشکذر ریشه کنی بی سوادی را یکی از وظایف خطیر نهضت سواد اموزی عنوان کرد و گفت:  بایستی تدابیری اندیشیده شود تا مردم در امر سوادآموزی و ریشه کنی بیسوادی مشارکت کنند.

  این مقام مسئول با اشاره به حرکت در جهت افزایش سطح فرهنگ جامعه گفت: زمانی می توانیم در بحث فرهنگی پیشرفت داشته باشیم که بتوانیم در درجه اول با بی سوادی در جامعه مبارزه کرده و آن را ریشه کن کنیم.

  وی افزود: وقتی در کشوری اقشار مختلف آن باسواد باشند مسلما به پیشرفت های زیادی در کشور دست پیدا می کنند.

  در ادامه این نشست  “مرآت امین الرعایا “با انتقاد از بی توجهی دولت نهم و دهم به نهضت سواد آموزی تصریح کرد: در آن دوره هیچ یک از جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی برگزار نگردید.

  معاون سواد اموزی استان از نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به شورای پشتیبانی سوادآموزی خبر داد و گفت: انتظار داریم تا پایان برنامه پنجم توسعه بی سوادی در کشور ریشه کن گردد.

  وی رتبه ایران از نظر سواد در بین ۱۳۹ کشور دنیا را ۸۷و بین ۲۴ کشور منطقه را رتبه ۱۵ اعلام کرد.

  امین الرعایا افزود: ۹۵/۷ مردم استان باسواد هستند که در این راستا یزد رتبه چهارم کشور می باشد.

  معاون سواد آموزی استان با اعلام این که ۹۷/۹ مردم شهرستان اشکذر با سواد هستند گفت: اشکذر در بین شهرستان های استان در جایگاه پنجم قرار دارد.

  مرآت امین الرعایا با اعلام تأمین نیروی مورد نیاز نهضت سوادآموزی از بخش خصوصی ، دارالقرآن ها ، مراکز غیرانتفاعی و سایر مراکز دارای مجوز افزود: مبلغ حق التدریس آموزشیاران نسبت به گذشته افزایش داشته و این مبلغ از محل اعتبارات این حوزه قابل پرداخت خواهد بود.

  روابط عمومی فرمانداری اشکذر

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/GvBpW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *