• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 30143
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۱
  معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد خبر داد:
  معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد گفت: 14 مرکز شبه خانواده در گروه های مختلف سنی تحت نظارت بهزیستی استان یزد فعالیت می کنند.

  بهزیستی کشور

  به گزارش اشکذرنیوز به نقل از ایرنا، محمد پورشمسی در بازدید رییس بنیاد نخبگان استان از یکی از این مراکز در تفت افزود: این مراکز با توجه به شرط سنی ۳ تا ۶ سال، ۷ تا ۱۲ سال، ۱۳ تا ۱۸ سال دسته بندی می شوند.

  پورشمسی با اشاره به اداره این مراکز توسط بخش غیردولتی گفت: بهزیستی به ازای هر کودک ماهانه مبلغ اندکی را به عنوان یارانه به این مراکز می دهد و بخش غالب هزینه های این مراکز توسط خیرین تامین می شود.

  وی تعداد کودکان مراکز شبه خانواده استان یزد را ۱۷۰ نفر ذکر کرد و گفت: هزینه نگهداری هر کودک ماهانه بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است.

  معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد همچنین خبر از راه اندازی یک مرکز شبه خانواده در اشکذر داد و گفت: مراکز شبه خانواده استان یزد به دلیل خلوت بودن از نظر کیفیت آموزشی و تحصیلی در سطح خوبی هستند.

  رئیس بنیاد نخبگان استان یزد نیز هدف از این بازدید را آگاهی از روند آموزش کودکان در این مراکز ذکر کرد و گفت: بنیاد نخبگان قصد دارد تا فرزندان نخبه و تیزهوش این مراکز را شناسایی و تحت حمایت این بنیاد قرار دهد.

  قاسم امیریان گفت: فرزندان مراکز شبه خانواده بهزیستی می توانند از کارگاههای آموزشی بنیاد نخبگان شامل نقاشی، خوشنویسی، فوتبال، شنا به صورت رایگان استفاده کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/wCa78

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *