• کد خبر: 68723
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  به مناسبت هفته کتاب وکتاب خوانی
  با حضور جمعی از مسئولان شهر اشکذر، کتابخانه جامع مدرسه غیردولتی فرزانگان کوشا اشکذر با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی ایجاد و راه اندازی شد.

  به گزارش اشکذر خبر، این مراسم با حضور خانواده خیّر نیک اندیش دکتر سیدولی علوی نسب، شهردار اشکذر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر و جمعی از مدیران، معلمان و دانش آموزان در مدرسه غیر دولتی کوشا برگزار شد.

  در این مراسم مهدی جعفری پور شهردار اشکذر با اشاره به جایگاه آموزش و کتابخوانی، گفت: امروزه ما میتوانیم با فرهنگ سازی در مقاطع مختلف سنی و فرهنگی کشور، همزیستی مسالمت آمیزی را در بین اقوام و مردم جامعه داشته باشیم.

  وی افزود: حفاظت از اموال عمومی جامعه و شهر ریشه های فرهنگی و اجتماعی دارد که می توان ترویج و ترزیق کتابخوانی و فرهنگ آن به جامعه به زیبایی هر چه تمام ساخته و پرداخته شود.

  همچنین در این مراسم فرزانه فرازمند از کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد با بیان به این که سرانه مطالعه در کشور نسبت به استانداردهای جهانی بسیار پایین و از دو تا ۷۵ دقیقه برآورد شده است، گفت: هدف از راه اندازی این کتابخانه اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در بین نونهالان واموزش رسمی و کلاسیک کتابخوانی به صورت روزانه و مستمر است.

  وی با اشاره به این که برای رسیدن به هدف اصلی و پررنگ شدن فرهنگ کتابخوانی باید به اهل فن مراجعه شود، اظهار داشت: امروزه اگاهی و حکمت وجه تمایز انسان از سایر موجودات بوده که در این عصر؛ آفریدن دانایی از مهمترین امانت های انسانی به شمار می رود.

  وی تصریح کرد: در این عصر هر که داناتر ؛ تواناتر و قدرتمندتر است و اینکه والدین دانش آموزان می توانند با شروع از خود و خواندن کتاب ؛ فرزندان خود را تشویق به خواندن کتاب نمایند چرا که ارضاء روح آدمی در حیطه دانایی و حکمت اندیشه است و کتاب و کتابخانه میتواند مامن خاصی برای فرزندان و اینده سازان این مرز و بوم باشد.

  در پایان این مراسم از خانواده خیّر و دیگر مسئولان که در ایجاد این کتابخانه همکاری داشتند، قدردانی شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Z38nr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *