• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 62839
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  معاون فرمانداراشکذرگفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز سامانه جامع انبارها و مراکز ذخیزه سازی کالا در کشور در حال راه اندازی است.

  علیرضا ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر در این خصوص اظهار داشت: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای انبارها و مراکز نگهداری کالا اعم از دولتی ، عمومی و خصوصی هستند مکلفند با مراجعه به سامانه انبارها به آدرس اینترنتی و مراکز ذخیره سازی کالا به آدرس اینترنتی www.nwms.ir که در حال راه اندازی است نسبت به ثبت نام مشخصات واحد ذیربط ، اقدام و یا به دستگاه ها و مراکز صادر کننده مجوز پروانه بهره برداری یا صنفی مراجعه نمایند.
  وی افزود: منظور از انبار و مراکز نگهداری کالا مکانی است که کالا به آن وارد یا خارج و یا در آن نگهداری می شود و ورود و خروج کالا به آنجا مستلزم صدور بار نامه، حتی به صورت یک بار در سال است.
  معاون فرماندار اشکذرخاطر نشان کرد: قاچاق کالا پدیده رایج است که اکثر کشورهای جهان درگیرآن هستند که کشور ایران هم به نوعی دچار این معظل است که چند سالی است که شدت آن بیشتر شده که دلیل آن سودآوری و پر سود بودن آن ونیز عدم برنامه های لازم ومدون است.
  وی تصریح نمود: دولت تدبیر و امید بنا به فرمایش رهبر معظم چند سالی است که مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود قرار داده و اقدام های قابل توجهی از سوی آن صورت گرفته و در حال انجام است که می توان به راه اندازی سامانه انبار اشاره کرد.
  ابوالحسنی افزود: عوامل زیادی منجر به توسعه قاچاق کالا و ارز شده است که می توان مصرف کالای قاچاق توسط مردم، عدم امکان شناسایی کالای قاچاق از غیر قاچاق ، نگاه بدبینانه به کالای داخلی و ارزش شدن مصرف کالای خارجی و عدم تعهد و التزام تولیدکنندگان نام بردکه با نگاه به این عوامل اهمیت موضوع اطلاع رسانی و آموزش نمود پیدا می کند، بنابراین باید در بحث آموزش برنامه داشته باشیم .
  وی تصریح نمود: فرمانداری اشکذر فعالیتهای خوبی در امر قاچاق و مبارزه با آن داشته و نشست های کارگروه را به صورت منظم و مستمر بیش از دو برابر سال قبل برگزار و برای امسال نیز به جد پیگیراین مهم هست که جا دارد از همکاری و تعامل دستگاه ها در شهرستان بخصوص نیروی انتظامی ، صنعت، معدن و تجارت ، اتاق اصناف ، دادگستری و مرکز بهداشت تشکر و قدردانی کرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Bts9z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *