• کد خبر: 60842
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
  هیأت مؤسس شرکت تعاونی در شرف تأسیس توسعه و عمران شهرستان اشکذر با معاون وزیر در امور تعاون در سالن تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد دیدار کردند.

  به گزارش اشکذر خبر، در این جلسه که اعضای هیأت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان های یزد، اردکان، میبد، مهریز و بافق نیز حضور داشتند، گزارش کاملی از مشکلات پیش رو و همچنین اقدام انجام شده در جهت تأسیس شرکت ارائه شد. معاون وزیر در امور تعاون گفت : بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و تأییدیه شورای نگهبان، هر شهرستان فقط می تواند یک شرکت تعاونی توسعه و عمران داشته باشد و با این حساب حدوداً ۴۵۰ شرکت تعاونی در کشور تأسیس خواهد شد.

  سیدحمید کلانتری ضمن توضیح در مورد محاسن و مزیت های شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان ها و منافع این شرکت ها برای عامه مردم شهرستان در فعالیت های عمرانی و خدماتی و غیره، با اشاره به اقدامات انجام گرفته و تجربیات موفق تعاونی ها در این خصوص گفت : تاکنون ۳۲ تعاونی در کشور ثبت شده و ۷۰ تعاونی نیز در شرف تأسیس هستند که از این تعداد ۳۴ تعاونی تا پایان سالجاری تأسیس می شوند.

  وی خواستار شناسایی مزیت ها، قابلیت ها و محدودیت های هر شهرستان و عضوگیری از بخش خصوصی، شرکت ها و کارخانجات مستقر در شهرستان ها برای راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران شد و تأکید کرد، هیأت مؤسس باید دارای مقبولیت اجتماعی، خوشنام و دارای برنامه مشخص و حرف روشن باشند تا بتوانند موضوع و مفهوم توسعه و عمران شهرستان را تبیین کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/EKYtY

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *