• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 29637
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۹
  بنایی که با اندکی توجه و رسیدگی می تواند به عنوان شناسنامه این شهر تاریخی زبان زد عام و خاص شود، امروز در سایه بی تدبیری مسئولین به ویرانه ای سرد و بی روح بدل شده است.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  نسیم صادق، تاریخ هر ملتی، هویت آن ملت است و یکی از شاخصه های مطالعه تاریخ اقوام، بررسی آثار و بناهای تاریخی است که گویای قدمت، فرهنگ و اصالت مردم هر دیاری است.

  یکی از آثار باستانی شهر اشکذر قلعه ی سالخوره ی آن است، قلعه ای که قصه ی حفاظتش از مردم این دیار را اززبان پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها شنیده ایم.

  قلعه ای که هنگام حمله ی افاغنه پناهگاه گذشتگانمان بود،قلعه ای که هنگام رخداد بلایای طبیعی همچون طوفان شن و سیل مأمن امن پدرانمان بود.

  اما این یادگار وفادار کویر امروز نظاره گر ساختمانی کمر شکسته است که هر آن احتمال ریزش و نابودی آن بیشتر می شود.

  بنایی که با اندکی توجه و رسیدگی می تواند به عنوان شناسنامه این شهر تاریخی زبان زد عام و خاص شود و به یک جاذبه قوی گردشگری تبدیل و مورد استفاده گردشگران ایرانی و خارجی قرار گیرد، امروز در سایه بی تدبیری مسئولین به ویرانه ای سرد و بی روح بدل شده است.

  امیدواریم تا مسئولین با توجه به پتانسیل خوب گردشگری و توریستی قلعه ۷۰۰ ساله اشکذر، این بنای تاریخی را به مجموعه ای جذاب و هم ردیف با دیگر آثار گردشگری استان قرار دهند.

  گفتنی است قلعه تاریخی اشکذر متعلق به ۷۰۰ سال می باشد که در زمینی به مساحت۴۰۰۰متر دردو طبقه بنا شده ، این دژ دارای چهاربارو با تزئینات خیره کننده وحصارهای کنگره ای بوده است .هم اکنون دیوارها تقریبا بطور کامل فروریخته وتنها دو برج آن باقی مانده که درآستانه ی تخریب می باشد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6csb0

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *