کد خبر: 84393
  منتشر کننده: علی مشیری (سردبیر)
   تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر، در سال جاری با حضور اعضاء حقیقی و حقوقی در محل کتابخانه عمومی امام صادق (ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با حضور هادی هادی نسب فرمانداری شهرستان؛ ولی الله حفیظی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در کتابخانه عمومی امام صادق (ع) این شهرستان برگزار شد.
فرماندار اشکذر در این جلسه اظهار داشت: یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ولی این فرهنگ باید از سنین پایین در کودکان نهادینه شود؛ از خانواده شروع و در مدرسه تکمیل شود؛ مدارس باید به سمت و سویی بروند که دانش آموزان را برای مطالعه کتاب های غیر درسی ترغیب کنند.
وی افزود: با کمک به کتابخانه ها، نسل جدید جامعه را تربیت خواهیم کرد؛ کودکان و نوجوانان همان نسل جدیدی هستند که باید با ایجاد فضای مناسب به سمت کتابخانه ها و کتابخوانی سوق داده شوند .
در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان، بیان کرد: خوشبختانه شاخص های کتابخانه ای این شهرستان در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، بهبود قابل توجهی داشته است و رشد قابل توجهی در امانت، مراجعه کنندگان و اعضاء کتابخانه های عمومی شهرستان را شاهد بوده ایم.
وی ضمن تشکر از سازمان هایی که در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی مشارکت کردند، گفت: مسئولان شهرستان در سال جاری همکاری خوبی در برگزاری جشنواره رضوی داشته اند.
حفیظی ادامه داد: کتابداران فعال شهرستان اشکذر با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع و خلاقانه ویژه دهه محرم چون قصه گویی، برگزاری نشست کتابخوان، نقاشی ویژه کودکان، کاردستی، بلند خوانی و جمع خوانی نقش مؤثر و چشمگیری در جذب اعضا به کتابخانه‌های عمومی دارند.
در پایان این جلسه مصوبات ذیل تصویب شد:
۱_ مصوب گردید نسبت به افزایش حق عضویت کتابخانه های عمومی روستایی و شهری تجدید نظر گردد.
۲- مقرر گردید جلسه بعدی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در کتابخانه عمومی معلم با حضور اعضاء حقیقی و حقوقی برگزار گردد.
۳- مقرر گردید در هر جلسه یکی از شخصیتهای برجسته شهرستان دعوت بعمل آید تا از پیشرفت علمی خود سخنرانی نماید.
۴- مقرر گردید از واقف زمین کتابخانه عمومی امام صادق(ع) در جلسه بعدی انجمن دعوت بعمل آید تا از نامبرده جهت کمک نقدی به کتابخانه اقدامات لازم صورت گیرد.
۵- مقرر گردید جهت فضا سازی کتابخانه های عمومی شهرستان با همکاری شهرداری اقدامات لازم صورت بگیرد.
۶- مقرر گردید در روستای رستاق محلی برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی که در نماز جمعه شرکت می کنند جایی برای مطالعه تعبیه گردد.
۷- مقرر گردید فرمانداری در صورت صلاح دید بودجه تملک دارایی اختصاص یافته به کتابخانه های عمومی شهرستان را افزایش دهد.

لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/pqP2A

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *