• کد خبر: 29230
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹
  تکرار
  تیم ملی ایران دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اتریش را با تساوی به پایان رساند.

  به گزارش اشکذر نیوز، تیم‌ ملی کشورمان در ادامه اردوی تدارکاتی خود در اردوی اتریش از ساعت ۲۱ شب گذشته به وقت کشورمان در ورزشگاه هارتبرگ در اشتگلزباخ به مصاف تیم ملی مونته‌نگرو رفت که این دیدار در نهایت با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

  13930305000646_PhotoA

  در همان دقایق نخستین نیمه اول ملی‌پوشان کشورمان به دفعات از سمت راست روی فرارها و ارسال‌های خسرو حیدری با همکاری اشکان دژاگه چند موقعیت نصفه و نیمه را ایجاد کردند که این فرصت‌ها از دست رفت.

  در دقیقه ۱۶ این دیدار هاشم بیک‌زاده به خاطر مصدومیت زمین مسابقه را ترک کرد و جای خود را به مهرداد پولادی داد.

  در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و خیلی فرصت گلزنی برای دو تیم ایجاد نشد.

  در دقیقه ۲۸ اشکان دژاگه یخ بازی را آب کرد و روی یک ضربه کاشته دروزاه مونته‌نگرو را تا مرز فرو ریختن پیش برد که در نهایت این فرصت خوب با واکنش گلر حریف اروپایی از دست رفت. مسعود شجاعی نیز در دقیقه ۳۲ از پشت محوطه هجده قدم با یک شوت نه چندان محکم دروزاه حریف را تهدید کرد.

  در دقیقه ۴۰ و در خطرناک‌ترین صحنه این دیدار در نیمه اول، جواد نکونام می‌توانست روی ارسال منتظری تیم ملی را صاحب گل کند که ضربه سر نکونام با اختلاف کمی راهی اوت شد.

  در نیمه دوم نیز تیم ملی ایران کار را هجومی آغاز کرد و باز هم مثل نیمه اول بیشتر این حملات از سمت راست تدارک دیده شد.

  در ادامه این دیدار و در دقیقه ۶۰ کی‌روش با ۳ تعویض همزمان تقریبا ترکیبب تیم ملی را متحول کرده و تغییر تاکتیک داد تا آهنگ هجومی تیم ملی در دقایق باقی مانده تغییر کند. با این حال خیلی در روند هجومی تیم ملی تأثیر زیادی به وجود نیامد و بازی همچنان در میانه‌های میدان ادامه پیدا کرد.

  در دقیقه ۷۶ و روی یک ارسال کرنر تیم ملی ایران توسط جهانبخش می‌توانست به گل برسد که با بی‌دقتی مهاجم تیم ملی این فرصت نیز از بین رفت.

  در دقیقه ۷۸ نیز و روی یک رفت و برگشت شوت خطرناک و محکم حاج صفی با اختلاف کمی به اوت رفت.

  بازیکنان تیم ملی مونته‌نگرو ملقب به شاهین‌های شجاع سرانجام در دقیقه ۷۹ نخستین فرصت گلزنی خود را روی دروازه ایران ایجاد کردند که شوت بازیکن این تیم به اوت رفت.

  در دقایق پایانی توپ و میدان در اختیار بازیکنان ایران بود اما این مالکیت توپ هم برای شاگردان کی‌روش کارساز نبود، هرچند که در دقیقه ۹۰ اشتباه خطرناک احمدی می‌توانست کار دست تیم ملی بدهد.

  داور این دیدار به امیرحسین صادقی و جواد نکونام کارت زرد نشان داد. بالیچ از مونته‌نگرو نیز در این مسابقه از داور کارت زرد دریافت کرد.

  ترکیب تیم ملی ایران:

  رحمان احمدی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی (۴۶- مهرداد بیت‌آشور)، امیرحسین صادقی (۶۸- احمد آل‌نعمه)، هاشم بیک‌زاده (۱۶- مهرداد پولادی)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، خسرو حیدری (۶۰- علیرضا جهانبخش)، اشکان دژاگه (۶۰- احسان حاج صفی)، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌نژاد (۶۰- سردار آزمون)

  سرمربی: کارلوس کی‌روش

  تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در اتریش مقابل بلاروس با تساوی بدون گل به کار خود پایان داده بود. تیم ملی ایران جمعه آینده در آخرین روز حضور خود اردوی اتریش با آنگولا دیدار خواهد کرد.

  این دیدار با حاشیه‌‌های زیر همراه بود:

  *به گزارش فارس، تیم ملی مونته‌نگرو ساعت ۱۹:۲۰ و تیم ملی ایران ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران وارد ورزشگاه هارتبرگ شدند.

  *برای این دیدار توافق شده است تا هر دو تیم ۶ تعویض داشته باشند.

  *از ساعت ۲۰:۱۵ هر دو تیم برای گرم کردن وارد زمین مسابقه شدند. نکته قابل توجه اینکه هم تیم ملی ایران و هم حریف هر دو با لباس سرخ رنگ خود را گرم کردند.

  *حدود ۵۰۰ نفر از هواداران تیم ملی ایران با پرچم کشورمان در ورزشگاه حضور داشتند.

  *هوای اشتگلزباخ در جریان این مسابقت نیمه ابری و کمی سرد بود.

  *روی نیمکت کشورمان علیرضا جهانبخش، حسین ماهینی، مهرداد بیت‌آشور، محمدرضا خانزاده، احمد آل‌نعمه، مهرداد پولادی، احسان حاج‌صفی، رضا حقیقی، محمدرضا خلعتبری و دانیال داوری حضور داشتند. قرار بود با توافق دو تیم هر تیم در این دیدار شش تعویض انجام دهد.

  *استیون جووتیچ، بازیکن تیم منچسترسیتی در این دیدار در ترکیب مونته‌نگرو مقابل کشورمان به میدان رفت.

  *کی‌روش همچنان با کت معروف آبی‌رنگش که این روزها حتی در محافل عمومی نیز بر تن می‌کند روی نیمکت تیم ملی حضور داشت.

  *لباس رحمان احمدی تقریباً شبیه لباس تیم ملی است و از دور شباهت رنگ لباس دروازه‌بان ایران با بازیکنان تیم ملی کمی برای بینندگان مشکل‌ساز شده بود.

  *در این دیدار تقریباً ترکیب تیم اصلی کشورمان توسط کی‌روش در نیمه اول به میدان رفت.

  *سرانجام از لباس تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد و ملی‌پوشان ایران با لباس‌های منقش به یوزپلنگ مقابل مونته‌نگرو به میدان رفتند.

  *پدراگ میاتوویچ و دژان ‌ساویسویچ دو بازیکن مطرح سال‌های دور یوگسلاوی برای تماشای این دیدار در ورزشگاه حضور داشتند.

  *حدود ۵۰۰ تماشاگر ایرانی که توسط سفارت به ورزشگاه آورده شده‌اند در این مسابقه به شدت ملی‌پوشان ایران را تشویق کردند. آنها در نیمه اول با شعار کی‌روش یادت باشه، کریمی باید باشه از سرمربی کشورمان خواستند تا علی کریمی را به اردوی تیم ملی دعوت کند.

  *برخی از ملی‌پوشان کشورمان در مدت زمان حضور در اردوی اتریش برنزه شده که از جمله آنها می‌توان به سید جلال حسینی اشاره کرد.

  *پرچم دو تیم در ورزشگاه نصب شده بود.

  *در دقیقه ۱۵ هاشم بیک‌زاده دچار آسیب‌دیدگی شد که همین موضوع کی‌روش را مجبور کرد تا این بازیکن را تعویض کند. البته بیک‌زاده نیز از این موضوع ابتدا عصبی شده و حتی ساق‌بندش را پس از تعویض جلوی پای کی‌روش کوبید. با این حال بازیکن تیم ملی که به نظر می‌رسید مصدومیتش جدی باشد مورد استقبال ملی‌پوشان روی نیمکت قرار گرفته و پس از استقرار روی نیمکت جلسه‌ای سرپایی از سوی پزشکان تیم ملی و کارلوس کی‌روش برای وضعیت این بازیکن برگزار شد.

  *بیک‌زاده در دقایق بعدی بسیار ناراحت بود و با گذاشتن سر بر روی پاهایش با حالتی ناراحت کار را دنبال کرد. البته در یک صحنه اشکان دژاگه به او دلداری داد. کی‌روش نیز با این بازیکن به صحبت پرداخت.

  *پشت لباس چند بازیکن تیم ملی از جمله پولادی، شجاعی، صادقی و قوچان‌نژاد نام کوچک آنها نقش بسته بود.

  *در چند صحنه در نیمه اول اشکان دژاگه بازیکنان تیم ملی را راهنمایی کرد.

  *سیدجلال حسینی که گویا از پیراهن تیم ملی ناراضی بود، طی چند نوبت این مشکل را با کشیدن پیراهنش نشان داده و اینطور به نظر می‌رسید که لباس جدید برای او تنگ باشد.

  *ساسوویچ رئیس فدراسیون مونته‌نگرو در ورزشگاه حضور داشت.

  *در یک صحنه و پس از خطا روی قوچان‌نژاد کی‌روش به شدت به داور بازی اعتراض کرد.

  *در دقیقه ۳۲ بازیکنان نیمکت‌نشین تیم ملی بدن‌های خود را گرم کردند.

  *طی چند نوبت بازیکنان مونته‌نگرو به حرکات خشن تیموریان اعتراض کردند.

  جواد نکونام کاپیتان تیم ملی و بازیکن سابق استقلال همچنان در میادین بین‌المللی با تیم ملی با بازوبند کاپتیانی آبی به میدان می‌رود. او در دیدار شب گذشته نیز بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به رنگ آبی انتخاب کرده بود.

  * در اوایل نیمه دوم ملی‌پوشان ایران کار را کمی خشن آغاز کرده و طی چند نوبت خطاهای محکمی را روی بازیکنان حریف انجام دادند که در یکی از این صحنه‌ها درگیری کوچکی بین اشکان دژاگه و وسوویچ به وجود آمد که با وساطت برانکو برنوویچ سرمربی مونته‌نگرو این درگیری به پایان رسید.

  * حسینی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در نقش عکاس حاضر شده و در پشت دروازه مونته‌نگرو به عکاسی مشغول بود.

  * تشویق هواداران در نیمه دوم شدت بیشتری گرفته و جیغ و دادهای آنها در نوع خود جالب توجه بود. در دقایق پایانی تشویق هواداران تیم ملی که منشوری شده بود بیشتر شبیه حضور آنها در مراسم عروسی بود تا یک بازی فوتبال!

  * قبل از ورود جهانبخش به زمین مسابقه کارلوس کی‌روش صحبت‌های درگوشی را با وی انجام داد.

  * در طول ۹۰ دقیقه بازیکنان مونته‌نگرو تنها دو بار که یکی از آنها روی اشتباه مسلم رحمان احمدی بود روی دروازه ایران خطرساز شدند.

  بیک‌زاده امروز معاینه می‌شود/ وداع تلخ هاشم با جام جهانی؟

  مدافع مصدوم تیم ملی امروز توسط پزشکان معاینه می‌شود تا در خصوص ادامه حضورش در اردوی تیم ملی تصمیم‌گیری شود.

  به گزارش فارس، هاشم بیک‌زاده، مدافع تیم ملی فوتبال ایران در دقایق آغازین دیدار شب گذشته تیم ملی مقابل مونته‌نگرو مصدوم و مجبور به ترک زمین مسابقه شد.

  بر همین اساس قرار است امروز این بازیکن توسط کادر پزشکی تیم ملی به صورت دقیق مورد معاینه قرار بگیرد تا در خصوص ادامه حضورش در اردوی تیم ملی تصمیم‌گیری شود.

  با توجه به میزان مصدومیت بیک‌زاده و این موضوع که این بازیکن از ابتدای اردوی اتریش با مصدومیت مواجه بود و برای این دیدار نیز با تلاش پزشکان خود را آماده حضور در میدان کرده بود، این احتمال وجود دارد که این بازیکن وداعی تلخ با جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشته باشد.

  (فارس)

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/1krT6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *