• yazdtci


 • کد خبر: 37561
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۹
  امام جمعه اشکذر تاکید کرد:
  امام جمعه اشکذر اظهار داشت: دولت نباید برای تامین کاستی بودجه خود به قشر ضعیف جامعه فشار وارد کند.

  به گزارش اشکذر نیوز، امام‌جمعه اشکذر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: ایشان  بهترین از شیعیان را کسانی می‌دانند که اهل بخشش و سخاوت باشند و بدترین را مردمانی می‌دانند که اهل بخل و خساست می‌باشند.

  «حجت‌الاسلام‌والمسلمین طالبیان» لزوم رشد فرزندان را به حرکت دادن آن‌ها به سمت مراکز علم و دانش دانست و اضافه کرد: حوزه علمیه‌ای که در شهرستان اشکذر در آستانه راه‌اندازی است مکان مناسبی برای رشد و پرورش فرزندان است.

   امام‌جمعه اشکذر با توجه به‌روزهای پایانی سالی که از سوی رهبر به سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام گذاری شده است اشاره کرد و ادامه داد: به نظر می‌آید که شعارها و سخنانی که در بحث اقتصاد و فرهنگ از سوی مسئولان زده می‌شود بیشتر از آن کاری است که در عمل دیده می‌شود.

  وی ادامه داد: باید گفت که متاسفانه با توجه به هجمه‌ها دشمن در بحث فرهنگ هنوز گام بلند و اساسی برای مقابله با آن برداشته نشده است و در عرصه  اقتصادی نیز باید بگویم که کشور ما در این زمینه بیمار است که نشانه‌های این بیماری نیز تزلزل و عدم ثبات در اقتصاد است.

  حجت الاسلام طالبیان یکی از عوامل ایجاد بیماری در اقتصاد کشور را ضعف مدیریتی دولت‌مردان در مسئله اقتصادی دانست و گفت: با توجه به سخنان رهبر در جمع مردم تبریز متاسفانه به جای اینکه دولت‌مردان کسری درآمد خود را از طریق گرفتن حقوق خود از صاحبان صنایع تامین کنند به اقشار کم‌درآمد کشور فشار وارد می‌کنند که این عمر ضعف دولتمردان را می‌رساند.

  خطیب نمازجمعه اشکذر با توجه به بدهکاری صاحبان صنایع به دولت ادامه داد: در این موقعیت باید هر سه قوه دست‌به‌دست هم دهند و حقوق ملت را از چنین افرادی بگیرند تا بر قشر ضعیف جامعه فشاری وارد نشود.

  امام‌جمعه اشکذر وابستگی دولت به نفت را یک بیماری و مشکل کشوری خواند و گفت: مسئولین کشور حاضر نیستند که از تجربیات دنیا استفاده کنند تا خود را از وابستگی به فروش نفت رهایی بخشند.

  امام‌جمعه اشکذر تنها راه مقابله با این مشکل را اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری عنوان کرد و سیاست‌گذاری‌های دولت در بسترسازی تولید در کشور، جلوگیری از ورود کالاهای وارداتی و قاچاق در کشور، تولید باکیفیت محصولات از سوی تولیدکنندگان داخلی و حمایت مصرف‌کنندگان از تولید داخلی را از اصول پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در کشور دانست.

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/jZRxP

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *