• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 65140
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  با هدف احیاء رشته های مختلف صنایع دستی ، توسعه صنایع دستی بومی، تولید واشتغال و انتقال آن به نسل جدید با همکاری فنی وحرفه ای شهرستان اشکذر دوره آموزش زیلو بافی در روستای بندرآباد با شرکت هنر جویان علاقمند شروع شد .

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر،مهندس محمود ادیبان، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذرتصریح کرد: جهت احیاء رشته های مختلف صنایع دستی ، توسعه صنایع دستی بومی، تولید واشتغال  و انتقال آن به نسل جدید با همکاری فنی وحرفه ای شهرستان اشکذر  دوره آموزش زیلو بافی در روستای بندرآباد با شرکت هنر جویان علاقمند شروع شد .

  مهندس ادیبان اظهار نمود در این دوره آموزشی ،هنرجویان با گذراندن ۲۵۰ ساعت که پنچ ماه به طول می انجامد در این رشته کسب مهارت نموده و زیلوهایی  با نقش ونگاره ها وطرح های مختلف در رنگهای گوناگون تولید و روانه بازار می کنند .

  وی افزود این دوره با پنج دستگاه زیلوبافی در روستای بندرآباد در روزهای زوج هفته آغاز شده که با هر دستگاه دو نفر کار می کنند و با راهنمایی های مربی و آشنا شدن با اجزای دستگاه و طریقه کار با تیرها ،کمانه ها ،  کلی ها  و شلیت ها ، بر روی زیلو حاشیه زده و  نقش اندازی می کنند و پس از بافت بنوم ها و تکمیل طرح ، زیلو را از کار بریده و پس از  چله کشی  دستگاه را مجداَ آماده  بافت می کنند .

  ادیبان ضمن تشکر از همکاری فنی وحرفه ای و شورای اسلامی روستای بندرآباد ، خواستار تداوم  این دوره در طول ایام سال و فراگیر شدن دوره های آموزش صنایع دستی درسطح شهرستان شد

     

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/bXek0

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *