• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 21249
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۰

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر؛ علی اکبر حدادزادگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته در این استان ۶۴۶ هزار راس دام در مقابله با آبله واکسیناسیون شدند.

  وی افزود: با توجه به اهمیت واکسیناسیون در بخش سلامت دام، شعار امسال روز جهانی دامپزشکی واکیسنایون برای حفاظت وپیشگیری است.

  وی ادامه داد: بر همین اساس واکسیناسیون از دوجنبه کنترل بیماری مشترک بین دام و انسان و نیز بحث پایداری تولید و توسعه تولید اهمیت دارد.

  حدادزادگان یادآور شد: در استان یزد ۹ مرکز مایه کوبی دام وجود دارد که ۳۵ نفر کارشناس و متخصص دامپزشکی، کار نظارت و کنترل سلامت دام های استان را بر عهده دارند.

  وی بیان کرد: مراکز تولید واکسن دام و طیور در کشور بیش از ۱۴۸ میلیون تومان واکسن خریداری و ۵۱ میایون و ۸۲۶۰ راس دام واکسینه خواهند شد.

  مدیر کل دامپزشکی استان یزد عنوان کرد: با کمک این واکسن ها بیماریهای مشترک بین دام و انسان کنترل واز شیوع آن در جامعه جلوگیری می شود.

  وی با اشاره به نظارت و کنترل دام ها به لحاظ بهداشتی وبیماری ها گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار دام تست و خونگیری به عمل آمد و از این تعداد ۱۲۴ راس دام آلوده به تب برفکی و سل کشف و جدا سازی شد.

  حدادزادگان افزود: با توجه به معدوم سازی دامهای آلوده، بالغ بر ۶۲ میلیون تومان غرامت از سوی دولت به دامداران استان یزد پرداخت شد.

  مدیر کل دامپزشکی استان یزد افزود: در زمینه تب مالت نیز ۴۵۲ هزار راس دام مایه کوبی و واکسینه شدند.

  وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به فعایت های تولیدی طیور استان گفت: با توجه به حساس بودن بخش نگهداری و کنترل طیور، نظارت ها در این بخش بیشتر و حساستر است.

  وی تصریح کرد: واکسینه به موقع برای پرورش دهندگان مرغ گوشتی استان یزد فراهم می شود تا طیور به لحاظ بیماریهای واگیردار خطرناک کنترل و واکسینه شوند.

  حدادزادگان میزان مرغ تولید شده در استان را ۳۹ هزار تن اعلام کرد و گفت ظرفیت تولید این فرآورده گوشتی در استان ۶۹ هزار تن است اما از تمام ظرفیت تولید استفاده نمی شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/0rb5L

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *