• کد خبر: 73268
   منتشر کننده: علی مشیری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر:
  رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر داشتن حوزه انتخابی مشترک با شهرستان یزد را به دلیل نبود حساسیت و عدم تنش در برهه‌های مختلف و دهه‌های گذشته خواسته مردم و مسئولان شهرستان اشکذر دانست.

  محمدعلی دلشب رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر در خصوص ادغام حوزه انتخابیه میبد و اشکذر به اعلام مواضع مردم شهرستان از طریق خطبه‌های نماز جمعه اشکذر، خضرآباد و رستاق و نیز نامه‌نگاری‌های اعضای شورای اسلامی شهر قبلی و فعلی با مسئولان کشوری و استانی مربوطه اشاره کرد.

  دلشب ازجمله دلایل مردم برای داشتن حوزه انتخابی مشترک با شهرستان یزد را نبود حساسیت و عدم تنش در برهه‌های مختلف و دهه‌های گذشته خواند و اضافه کرد: مردم شهرستان یزد و اشکذر در هیچ‌یک از برهه‌های زمانی با هم تنش سیاسی و اجتماعی نداشته‌اند و این گزینه پیشنهادی از سایر گزینه‌ها دارای اولویت است.

  عضو شورای شهر اشکذر نزدیکی مسافت تا مرکز استان و شهرستان یزد را از دیگر دلایل خواستگاه مردم اشکذر مبنی بر ادغام حوزه انتخابیه واحد با شهرستان یزد خواند.

  وی اعلام نامزدی نمایندگی مجلس توسط شخصیت‌های شناخته‌شده کشوری و استانی از شهرستان اشکذر ازجمله سید محمد رضوی، احمد زارع پور، داودی شمسی و رضوانی چه راه‌یافته و راه نیافته به مجلس از دیگر مزایای ادغام حوزه انتخابیه یزد و اشکذر از گذشته تاکنون برشمرد و تصریح کرد: اگر این افراد در شرایطی به سر می‌بردند که حوزه مشترک با دیگر شهرستان‌ها داشتیم هیچ‌گاه خود را در معرض انتخاب قرار نمی‌گرفتند، زیرا نتیجه انتخابات از قبل مشخص بود.

  رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر همچنین ضمن تأکید بر این‌که عمده‌ترین دلیل مخالفت مردم اشکذر با تجمیع حوزه انتخابی اشکذر و سایر شهرستان‌های هم‌جوار را مربوط به بحث‌های تقسیمات کشوری دانست و گفت: افراد ذی‌نفوذی در برخی از شهرستان‌های هم‌جوار بارها قسمت‌های اعظمی از شهرستان اشکذر را جدا کردند که باعث نارضایتی عمومی شده است.

  منتخب مردم اشکذر در شورای اسلامی شهر ضمن تشریح اقدامات این شورا در راستای حوزه انتخابی شهرستان اشکذر افزود: با پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌های متعدد نظر خود را به کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی منعکس و توانستیم نظر مثبت این کمیسیون را مبنی بر یکی بودن حوزه انتخاب شهرستان‌های یزد و اشکذر را جلب کنیم.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/kAs6g

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *