• کد خبر: 64484
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر:
  مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر از اجرای طرح مشارکتی مرمت هفت خانه ارزشمند در شهرستان اشکذر خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، محمود ادیبان مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهارداشت: با هدف حفظ خانه های تاریخی در شهرستان اشکذر و با طرح مشارکتی خانه های ایرانی، تعداد هفت خانه ارزشمند در شهرستان اشکذر مرمت می شوند.

  وی افزود: این بناها به سبک معماری اصیل ایرانی و استفاده از مصالح همگون با بافت تاریخی و با حفظ تزئینات به سبک معماری اولیه مرمت و بازسازی می شوند که عملیات مرمتی آنها شروع شده و مرمت یکی از خانه ها نیز به پایان رسیده است.

  محمود ادیبان یادآور شد: شهرستان اشکذر دارای روستاها با بافت های بکر ودستنخورده خشتی ارز شمندی است که خانه های تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است که گام اول جهت حفظ این آثار ارزشمند برداشته شده و هر ساله تعدادی از این خانه ها با مشارکت ساکنین بافت و میراث فرهنگی مرمت می شوند که زمینه توسعه گردشگری روستایی ،تولید، اشتغال و فروش صنایع دستی بومی را فراهم می آورد.

     

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/4mqOi

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *