• کد خبر: 45975
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
  مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد، حسینیه ایران خبر داد:
  مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد، حسینیه ایران» از حضور 150 گردشگر خارجی در مراسم‌ عزاداری روز عاشورا شهرستان اشکذر خبر داد.

  سیدحسن حسینی در گفتگو با خبرنگار اشکذر نیوز اظهار داشت: برای هفتمین سال متوالی، حضور گردشگران در مراسم‌های سنتی عزاداری یزد برنامه‌ریزی شد و گردشگران خارجی که اغلب آن‌ها از کشورهای اروپایی برای بازدید از بافت تاریخی به یزد سفر کردند، در قالب تور رایگان در مراسم‌های مختلف مذهبی حضور یافتند.

  حسینی گفت: گردشگران خارجی امسال در مراسم‌های روضه‌خوانی سنتی و قدیمی یزد، بازدید از هیئت‌های مذهبی دارای قدمت، مراسم تعزیه‌خوانی، نخل برداری، پخت آش نذری و نذری‌های ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا، شرکت کرند.

  توریست ها در محرم اشکذر

  وی ادامه داد: در کنار این بازدیدها، بالغ‌بر ۲ هزار بسته‌‌ی فرهنگی شامل بروشورهایی درباره فلسفه قیام عاشورا، عزاداری‌های یزد، سخنان بزرگان درباره قیام عاشورا و امام حسین (ع)، احادیث زیبا از امام حسین (ع) بین گردشگران خارجی توزیع ‌شد.

  حسینی همچنین بیان کرد: بسته‌های فرهنگی البته تنها ویژه ایام محرم نیست و بروشورها و کتا‌ب‌هایی با موضوعات مهم زن در اسلام، حقوق بشر در اسلام و نامه رهبری به جوانان اروپا در این بسته‌ها لحاظ شده است.

  وی، استقبال گردشگران خارجی از این برنامه‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بیشترین سوالاتی که این گردشگران می‌پرسند این است که چه اتفاقی افتاده است که مردم برای عزاداری این همبستگی را دارند و این شخصیت چه کسی بوده که حرکت عظیم عزاداری برایش انجام می‌شود.

  مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد، حسینیه ایران» در ادامه عنوان کرد: با توجه به موج اسلام هراسی که در دنیا وجود دارد، هدف این بود که از این ظرفیت به بهترین نحو ممکن استفاده شود و مکتب عاشورا، قیام امام حسین (ع) و مکتب تشیع را به دنیا معرفی کنیم و از گردشگران به‌عنوان سفیران فرهنگی و مذهبی بهره بگیریم.

  وی با اشاره به همکاری میراث فرهنگی استان یزد و شهرداری یزد در اجرای این تور، این گردشگران را از کشورهای آمریکا، انگلیس، اسکاتلند، نروژ، عربستان، چین، ژاپن، کره، لهستان، نپال، سوئیس و اتریش دانست.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/alxd2

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *