• Sabat Sabat


 • کد خبر: 56759
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
  مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران از اجتماع بزرگ هیات های مذهبی این استان در حسینیه امیر چقماق خبر داد.

   

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، سید حسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اجتماع مذهبی برای نخستین مرتبه بصورت استانی با حضور هیات های عزاداری روز شنبه ۲۴ مهرماه مطابق با ۱۳ محرم حسینی برگزار می شود.
  وی ادامه داد: این اجتماع بزرگ عزاداری بعد از اقامه نماز ظهر و عصر بصورت یکپارچه تحت لوای یک پرچم با عنوان یزد حسینیه ایران و با مداحی یک مداح واحد و با شعار لبیک یا حسین انجام می گیرد.
  این مسئول اظهار داشت: علیرغم اینکه یزد حسینیه ایران است تاکنون اجتماع یکپارچه هیات های مذهبی به این شکل برگزار نشده و این اقدام بسیار لازم و با حضور گسترده مردم ولایتمدار برگزار می شود.
  حسینی گفت: شورای هیات های مذهبی یزد، دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران و سایر نهادها در برگزاری این مراسم بزرگ معنوی نقش دارند و با حضور گسترده مردم مومن بر شکوه آن افزوده می شود.
  وی با بیان اینکه یزد حسینیه ایران است برگزاری این مراسم را در حسینیه بزرگ مذهبی و تاریخی امیرچقماق حرکتی مهم ذکر کرد که در معرفی بیشتر دارالعباده به ملت ایران تاثیر زیاد دارد.
  همچنین چون سال های گذشته مراسم روز ۱۳ محرم در استان یزد از ابتدای صبح با حضور هیات های عزاداری در مسجد ملااسماعیل برگزار می شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/DmDhe

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *