• Telegram


 • کد خبر: 24811
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۰
  صالح جوکار :
  نماينده مردم يزد و اشکذر در مجلس، روند ايجاد كمربند سبز در يزد را با توجه به موقعيت جغرافيايي اين استان نامطلوب دانست.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، محمد صالح جوکار در جلسه بررسی روند ایجاد کمربند سبز یزد اظهار داشت: انتظار این است که توسعه کمربند سبز یزد با ارائه راهکارهای لازم و مشارکت دستگاه‌های مرتبط مورد توجه قرار گیرد زیرا یکی از نیازهای ضروری استان است و می‌تواند آسیب‌های گرد و غبار و ریزگردها را کاهش دهد.

  وی، ریزگردها را یکی از تهدیدات زیست محیطی دانست و تاکید کرد: برای مواجهه با تهدیدات زیست محیطی در استان یزد اقدام پیشگیرانه ضروری است.

  جوکار افزود : امنیت تنها جنبه سخت افزاری ندارد و بحرانهای زیست محیطی نیز از عوامل تهدید امنیت هر منطقه محسوب می شود که به نظر می رسد در تامین امنیت زیست محیطی مردم کوتاهی کرده‌ایم.

  وی بیان کرد: پیشروی بیابان در کنار مسئله ریزگردها و نیز وجود آلاینده‌های ناشی از فعالیتهای صنعتی و معدنی از تهدیدات زیست محیطی در استان یزد به شمار می‌رود.

  جوکار با اشاره به اینکه سلامت مردم برای ما از هر موضوع دیگر مهمتر است، تصریح کرد: ایجاد و توسعه فضای سبز از علل مهم تامین سلامت و اقدامات پیشگیرانه محسوب می‌شود.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه  داد: مسئله مهم یزد تنها آب نیست و فضای سبز و کمبود محیط تفرجگاهی  نیز در این استان در مقایسه با استان‌های همجوار آزار دهنده است.

  در این جلسه مدیران ارشد موسسه کوثر یزد، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، شرکت آب منطقه‌ای، شهرداری یزد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان جهادکشاورزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی به بررسی راهکارهای تامین آب و همکاری مشترک در زمینه تسریع در تکمیل طرح کمربند سبز یزد پرداختند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Ys9Dt

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *