• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 55075
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۳
  جلسه ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان اشکذر با حضور معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، فرماندار و جمعی از اعضای ستاد برگزار شد.

  به گزارش خبرنگاراشکذر خبر ( اشکذر نیوز)، محمد حمید فخرالدین در جلسه ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان اشکذر اظهار داشت: سرشماری نفوس و مسکن یک منبع اصلی تولید آمار و اطلاعات برای تصمیم گیران، سیاست گزاران، برنامه ریزان و مدیران است.
  وی افزود: برای اولین بار در کشور، سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ در دو مرحله به‌صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود که در آن کاغذ حذف و تبلت و اینترنت جایگزین آن می‌شود.
  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد دقت زیاد، کاهش تعداد سوالات سرشماری، هزینه‌بر و زمان‌بر بودن را از دیگر تفاوت‌های سرشماری سال ۹۵ عنوان کرد و تصریح نمود: با توجه به پوشش اینترنتی استانی و شهرستانی، حداقل ۴۰ در صد از سرشماری این دوره از طریق تکمیل فرم‌های اینترنتی صورت می‌گیرد.
  وی ادارات اصلی مدنظر در این سرشماری را اداره پست، مخابرات، جهاد کشاورزی و آموزش‌وپرورش عنوان نمود و خاطرنشان کرد: امید است با همکاری دستگاه‌های اجرایی طبق فرمایش ریاست جمهوری، عملیات گسترده سرشماری که یکی از اقدامات نقش‌آفرین برای آینده کشور است با موفقیت صورت گیرد.
  فخرالدین با بیان آنکه مدیر اجرا در سرشماری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد هست تصریح نمود: در راس ستاد شهرستان فرمانداران حضور دارند و معاون هماهنگی و امور اجرای سرشماری در شهرستان‌ها بر عهده معاونین فرمانداران است.
  وی یکی از قابلیت‌های سرشماری سال ۹۵ را وجود اتاق کنترل عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ماموران سرشماری به‌صورت آنلاین تحت کنترل و اطلاعات آماری آن‌ها بررسی می‌شود.
  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خواستار فعال‌سازی ستاد سرشماری شهرستان شد و تصریح نمود: با تبلیغات شهری و اطلاع‌رسانی و نیز فرهنگ‌سازی زمینه مشارکت تمام مردم شهرستان فراهم شود.
  فرماندار اشکذر نیز با بیان اینکه سرشماری یک کار ملی است اظهار داشت: سرشماری ماموریت مهم شهرستان قلمداد شود.
  و ی با تاکید بر اینکه سرشماری در تصمیم گیرهای کشور نقش اساسی دارد گفت: با توجه به اینکه در این سرشماری مبنای تصمیم سازی را برای تصمیم گیران آینده فراهم می‌کنیم دقت نظر و توجه کافی صورت گیرد تا حقی از شهرستان ضایع نگردد.
  محمدعلی شاه‌حسینی خاطرنشان کرد: سرشماری ماموریت تمام دستگاه‌های شهرستان هست، بنابراین تامین نیروی انسانی، ماشین، تجهیزات و جاه و مکان لازم در مدت سرشماری باید از طریق همکاری و تعامل ادارات شهرستان صورت گیرد.

  photo9613725263715144431 photo9613725263715144441 photo9613725263715144451 photo9613725263715144461

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/oxJgT

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *