• کد خبر: 70152
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 26 دی 1396 - 22:40
  شهردار اشکذر در مصاحبه با اشکذر خبر:
  شهردار اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر ضمن اشاره به اقدامات شهرداری در راستای توسعه فضا سبز و جلوگیری از قطع درختان گفت: در پارک بزرگ شهر بالای ۵هکتار فضای سبز در راستای جایگزین درختان قطع شده در نظر گرفته شده است.

  شهردار اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر ضمن اشاره به اقدامات شهرداری در راستای توسعه فضا سبز و جلوگیری از قطع درختان، گفت: شهرداری در بحث پلاک گذاری درخت ها اقداماتی را انجام داده است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد پلاک دار بودن تمامی درختان شهرداری باشیم که این امر موجب میشود در نهایت از قطع این درختان توسط افرادی سود جو جلوگیری شود.
  “مهدی جعفری پور” تعغیر کاربری زمین های کشاورزی را غیر مجاز عنوان کرد و افزود: گاهی مشاهده می شود که در باغات و زمین های مزروعی اشکذر ساخت و ساز های غیر مجاز صورت می گیرد که شهرداری در کنار اداره جهاد کشاورزی در صدد جلوگیری از این امر برآمده است و از ادامه این ساخت و ساز ها جلو گیری می کند.

  وی افزود: در راستای راحتی مردم و جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی شهرداری اشکذر پیشنهاد داده است که یک قطعه زمین بجای زمین کشاورزی به صاحب ملک داده شود و در ازای آن، زمین کشاورزی وی به شهرداری واگذار شود تا این ارگان از درختان آن ملک حفظ و نگهداری کند ولی متاسفانه این امر در حد یک پیشنهاد مانده و عملی نشده است.
  شهردار اشکذر ادامه داد: افرادی که در زمین های کشاورزی خود به ساخت و ساز مشغول شدند و تغییر کاربری داده اند به عنوان مازاد تراکم جریمه می شوند که بازدارنده نیست و در این راستا شهرداری در تلاش است سال آینده قوانین محکم تری را برای افراد متخلف در نظر بگیرد تا دیگر شاهد تخریب درختان برای ساخت و ساز نباشیم.
  وی به تخریب درختان توسط شهرداری برای اجرای پروژه های عمرانی اشاره کرد و افزود: اگر شهرداری اشکذر در راستای اجرای طرح های عمرانی مجبور به قطع درختانی شده است، جایگزینی برای آن درختان در نظر گرفته به طوری که در پارک بزرگ شهر بالای ۵ هکتار فضای سبز در راستای جایگزینی درختان قطع شده در نظر گرفته شده است.
  جعفری پور تاکید کرد: سالجاری برای جایگزین کردن درختان تخریب شده توسط شهرداری، در مجموع بیش از ۵ هزار نهال ۵ ساله خریداری و کاشت شده اند که این نشانده اهمیت شهرداری به فضای سبز است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XqZys

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *