• Telegram


 • کد خبر: 63626
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت: موجی که از اواسط هفته گذشته به این استان وارد و همچنان فعال است موجب شد 10 درصد کاهش بارندگی در سال زراعی جدید در این استان جبران شود .

  محمدرضا شیرغلامی روز دوشنبه به ایرنا گفت: تا پیش از این با ۴۰ درصد کاهش بارش در سال زراعی گذشته نسبت به میانگین بلند مدت مشابه روبرو بودیم که این رقم به حدود ۳۰ درصد رسید.
  وی اظهار داشت: امروز/دوشنبه/ این موج همچنان فعال است و از دقایقی پیش از ایستگاه میبد بارش ها آغاز شده و پیش بینی می شود بعد از ظهر و اوایل امشب شاهد رگبارهای پراکنده و رعد و برق در استان باشیم .
  شیرغلامی، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را از دیگر پیامد های این موجب اعلام کرد و گفت: موج یاد شده اوایل وقت فردا از استان خارج می شود و سه شنبه و چهارشنبه آرامی در پیش داریم.
  به گفته وی از بعد از ظهر پنجشنبه همین هفته، سامانه ناپایدار جدیدی وارد استان میشود که تا هقته آینده فعال است و پیامد آن در این مدت بویژه روزهای جمعه تا یکشنبه، رگبار و رعد و برق، گاهی ورزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود.
  وی دمای دیروز شهر یزد را ۲۹، امروز ۳۱ و فردا ۳۲ اعلام کرد که روز چهارشنبه به ۳۴ می رسد.
  این کارشناس هواشناسی استان تصریح کرد: یکشنبه شب در ایستگاه هفتهر میبد ۱۲ ، دهبالا ۱۱ و خود سفلی هشت میلیمتر باران گزارش شد
  ضمن آنکه وزش باد شدید نیز در میبد ۹۰ و بهاباد ۸۶ کیلومتر بر ساعت اعلام گردید.
  بارش سالانه باران در استان خشک و نیمه خشک یزد ۹۰ تا ۱۱۰ میلیمتر اعلام شده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/C8pEU

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *