• Telegram


 • کد خبر: 68340
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  مدیر حج و زیارت استان یزد‌:
  مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: ۲۸ هزار و ۳۸۶ نفر تا به الان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اصغر شریفی مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: ۲۸ هزار و ۳۸۶ نفر تا به الان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند.

  شریفی با بیان اینکه مردم استان یزد امسال استقبال شایانی در اربعین حسینی دارند اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۵ هزار نفر از یزد در اربعین حسینی شرکت کنند.

  وی از تلاش مدیران استان برای تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان ویزای اربعین خبر داد و افزود: تاکنون برای ۲۵ هزار و ۳۰ نفر متقاضی شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در مرکز استان یزد ویزا صادر شده و روند صدور ویزا با سرعت انجام می‌شود.

  مدیر حج و زیارت استان یزد خاطر نشان کرد: آمار ثبت نام شدگان در سامانه سماح به تفکیک شهر‌ها بدین شرح که شهر یزد با ۱۷ هزار و ۴۷۰ نفر‌، اردکان ۲ هزار و ۲۲۴ نفر، میبد با ۲ هزار و ۱۵۳ نفر، ابرکوه یک‌هزار و ۷۵۲ نفر، بافق با یک‌هزار و ۴۸۸ نفر، مهریز ۸۷۲ نفر، تفت ۸۵۶ نفر، زارچ ۸۳۷ نفر، بهاباد ۴۴۴ نفر، اشکذر ۲۱۴ نفر وعقدا ۷۶ نفر زائراست.

  شریفی برخورداری از پوشش بیمه‌ای کامل‌، ارائه خدمات پزشکی و کاهش معطلی در مرزهای کشور برای عزیمت به عراق را از جمله مزایای ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح دانست و گفت: ورود و خروج زائران یزدی از شهر‌های مرزی چزابه است.

  وی با بیان اینکه هنگام خروج از مرز همراه داشتن گذرنامه و اخذ روادید عراق الزامی است افزود: کسانی که می‌خواهند در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند باید تنها از طریق سامانه سماح آن هم با مراجعه به دفاتر زیارتی مجاز استان ثبت نام کنند و اعتبار گذرنامه برای زائران از شش ماه است.

  شریفی با اشاره به اینکه خوشبختانه استقبال مردم از این حماسه بزرگ هر سال رو به افزایش است، تصریح کرد: در اربعین سال گذشته افزون بر ۲۷ هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و ۹۶۱ گروه به عتبات عراق اعزام شدند.

  وی در ارتباط با تعداد زائران یزدی عتبات عالیات در هفت ماهه امسال خاطرنشان کرد: در هفت ماهه امسال ۹ هزار و ۸۴۵ زائر در قالب ۱۷۷کاروان شامل ۱۴۹ کاروان هوایی و ۲۸ کاروان زمینی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/O1jeG

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *