• کد خبر: 69618
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  مدیرصنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد:
  مدیرصنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد وجود خط دو کشتار در کشتارگاه صنعتی تمام اتوماتیک مرغ و طیور شهرستان اشکذر را نوید بخش صادرات گوشت مرغ به خارج از کشور دانست.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، «علیرضا طاقه باف» مدیرصنایع تبدیلی و غذایی این سازمان با بیان این مطلب، گفت: کشتارگاه صنعتی تمام اتوماتیک مرغ و طیور شهرستان اشکذر با مساحت ۳۰ هزار مترمربع و زیربنایی بیش از ۱۰ هزار متر مربع در شهرستان اشکذر کیلومتر ۱۵ جاده یزد – طبس واقع شده است.

  وی افزود: این کشتار گاه با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال شرایط اشتغال ۱۵۰ نفر را به صورت مستقیم و ۸۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است و سالیانه ظرفیتی بیش از ۲۵ هزار تن تولید گوشت مرغ و سایر طیور از جمله بوقلمون، بلدرچین و کپک را دارد و کلیه ضایعات و خون حاصل از کشتار بعد از پخت و فرآوری به مصرف دام و طیور می رسد و پسآب آن هم با سیستمی مجهز تصفیه می شود.
  طاقه باف مزیت این کشتارگاه نسبت به دیگر کشتارگاه های طیور را داشتن خط ۲ کشتار دانست و اظهار داشت: وجود خط ۲ کشتار در هر کشتارگاهی نوید بخش صادرات گوشت مرغ و سایر طیور با رعایت استانداردهای بین المللی مورد نیاز، به خارج از کشور است.
  این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به اینکه در استان یزد بیش از ۵۰ درصد گوشت مرغ تولیدی، مازاد مصرف است و در سطح کشور نیز مازاد تولید گوشت مرغ داریم ایجاد چنین کشتارگاههایی توسط بخش خصوصی با حمایت وزارت جهاد کشاورزی به امر صادرات، ارزآوری، رونق اقتصادی و از همه مهم تر اشتغال پایدار منجر می شود.
  طاقه باف با اشاره به این که خط ۲ کشتار تمام اتوماتیک بوده و بدون دخالت دست اقدام به تخلیه اندرونی و کلیه ضایعات محوطه شکمی مرغ می کند، تصریح کرد: به همین دلیل گوشت مرغ خط ۲ کشتار، بهداشتی تر و بار میکروبی کمتری نسبت به خطوط کشتار عادی دارند و از همه مهم تر ، با توجه به اینکه کلیه اندرونی مرغ به صورت کامل از محوطه شکمی مرغ خارج   می شوند برای مصرف کننده به دلیل کاهش ضایعات مقرون به صرفه تر و برای تولید کننده سرعت بالای کشتار یک مزیت مهم به حساب می آید.
  وی در پایان از افتتاح این پروژه در ایام ا… دهه فجر خبر داد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/on2l9

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *