• Sabat Sabat


 • کد خبر: 20570
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۰

  بهگزارش نسیم صادق به نقل ازمهر،پرفسور صفا الحسنی در حاشیه پنجمین کنگره بین المللی تولید مثل به میزبانی یزد در گفتگو بااین خبرگزاری اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۵۰ مرکز در ایران در زمینه ناباروری مشغول فعالیت هستند که مرکز ناباروری یزد با تلاش و همت پرفسور افلاطونیان چندین مقاله علمی در زمینه های مختلف درمان ناباروری در نشریات معتبر جهانی منتشر کرده است.

  وی یادآور شد: با توجه به فشارهای تبلیغاتی غرب علیه ایران اسلامی و فشار اقتصادی، مقالات علمی دانشمندان جوان ایرانی به لحاظ کمی و کیفی با مقالات اندیشمندان صاحب نام دنیا و کشورهای توسعه یافته هم طراز است و حتی چند قدم جلوتر رفته است.

  بنیانگذار ivf ایران افزود: به جرات می توان گفت توانایی ایران در زمینه درمان ناباروری و علوم تولید مثل در حد استانداردهای جهانی است و کارهای زیادی برای درمان زوجهای نابارور در ایران صورت گرفته است.

  الحسنی با اشاره به سطح علمی و بالای پنجمین کنگره بین المللی طب تولید مثل یزد عنوان کرد: این کنگره از سطح علمی بالایی برخوردار بود و تکنیکهای جدید علوم تولید مثل با حضور متخصصان داخلی و خارجی مورد بحث قرار گرفت.

  وی عنوان کرد: رشد مقالات دانشجویی در این کنگره جای تقدیر بود و موجبات افتخار است که دانشجویان جوان ایرانی در زمینه علوم پایه و تکنیکهای ناباروری جایگاه خوبی پیدا کردند و این کنگره استعداد علمی آنها را کشف کرد.

  بنیانگذار و فعال ivf در ایران یادآور شد: من در این کنگره درباره آخرین دستاورد علمی دنیا، انجماد تخمک و اسپرم و تکنیک سلولهای بنیادی سخنرانی داشتم و امید است برگزاری این کنگره ها و حضور همه دانشمندان داخلی و خارجی افقهایی را برای درمان ناباروری یافته شود.

  وی در پاسخ به این سئوال که پژوهشکده رویان را در زمینه ناباروری چگونه می بینید، گفت: این پژوهشکده هم اکنون گوی سبقت را از کشورهای خاورمیانه و حتی غربی ربوده و در زمینه درمان ناباروری با سلولهای بنیادی و حتی شبیه سازی در سکوی بالایی قرار دارد.

  الحسنی بیان کرد: در دهه ۶۰ ایران در زمینه درمان ناباروری توانایی کمی داشت به طوری که بیماران می بایست با صرف هزینه زیادی به خارج از کشور سفر کنند اما امروز به همت دانشمندان و متخصصان ایرانی ایران، خود میزبان کشورهای توسعه یافته و همسایه برای ارائه خدمات در این زمینه است.

  به گزارش مهر، پرفسور صفا الحسنی از بنیانگذاران ivf در ایران و کشور آلمان است که در عراق متولد شده و بیش از سه دهه در آلمان به عنوان رئیس مرکز ناباروری دانشگاه لوبک آلمان فعالیت کرده و همکاری خوبی با پژوهشکده رویان و علوم تولید مثل استان یزد برای تبادل اطلاعات علمی دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/VmPge

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *