• کد خبر: 19704
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۴

  به گزارش نسیم صادق به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، مهدی تقی‌پور در نشستی با اصحاب رسانه استان یزد اظهار داشت: برای نخستین بار استان یزد میزبان اردوی آمادگی تیم ملی است که تمرینات این دوره طی دو هفته زیر نظر کادر فنی با حضور مربیان برجسته برگزار شد.

  وی هدف از برگزاری این اردو را آماده سازی تیم‌های ملی ورزش سه‌گانه ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کرد و افزود: در این اردو ۱۰ ورزشکار شامل سلمان تیموری و نوید سلیمی‌پور در رده سنی بزرگسالان، احسان امینیان، محمدمهدی رحمتی و میلاد طاهری در رده سنی امید، محمد غزنچایی، سیدمحمد حسینی و ساسان مالمیر در رده سنی جوانان و مسعود و سعید علیزاده در رده سنی نوجوانان تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی به پایان می‌رسانند.

  وی ادامه داد: نخستین مرحله اردوی تیم‌های ملی ورزش سه‌گانه از ۱۸ تا ۲۸ اسفند سال گذشته با حضور ۱۶ ورزشکار در تهران برگزار شده بود که پس از ارزیابی‌های صورت گرفته در این اردو، ۱۰ ورزشکار به ترتیب اولویت در چهار رده سنی به مرحله دوم اردو در یزد دعوت شدند.

  تقی‌پور تصریح کرد: نفرات نهایی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا پس از اردوی آماده سازی در یزد انتخاب و معرفی خواهند شد که در نهایت شش نفر به مسابقات آسیایی فیلیپین اعزام خواهند شد.

  وی در مورد تمرینات تیم ملی ورزش‌های سه‌گانه عنوان کرد: تمرینات دوچرخه سواری تیم ملی در روستای اسلامیه از شهرستان تفت و روستای محمدآباد در جاده بافق انجام شد.

  سرپرست اردوی تیم ملی ورزش سه‌گانه اضافه کرد: در بخش دوچرخه سواری، شرکت کنندگان در این اردو از شهر یزد تا روستای اسلامیه را رکاب زدند و با توجه به اقلیمی که استان یزد دارد، تمرینات فوق‌العاده خوب و موثری را پشت سر گذاشتند.

  وی ادامه داد: در مسیر جاده بافق و روستای محمدآباد نیز به دلیل مسطح بودن جاده، تمریناتی انجام شد که تاثیرگذاری بالایی را نسبت به میدان مسابقه دارد.

  وی در مورد تمرینات دو و میدانی تیم ملی نیز گفت: حاشیه عقاب‌کوه در روستای اسلامیه فضای مناسبی برای تمرین دو و میدانی بود که حاضران در اردو تمرینات خود را در آنجا پشت سرگذاشتند.

  تقی‌پور همچنین با اشاره به برگزاری تمرینات شنا در استخرهای استان یزد اظهار داشت: مرحله سخت این رشته ورزشی، شنا است که با همکاری خوب هیئت شنای استان یزد و در اختیار قرار دادن استخر برای تمرین این مرحله نیز به خوبی انجام شد و ورزشکاران این تیم از آمادگی ۱۰۰ درصدی برای شرکت در مسابقات آسیایی برخوردارند.

  به گزارش فارس، مسابقه‌های ورزش سه‌گانه قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۳ نیمه اول اردیبهشت ماه در خلیج سوبیک فیلیپین برگزار می‌شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/RoOeO

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *