• Sabat


 • کد خبر: 28066
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۰
  استاندار یزد:
  استاندار يزد اظهار داشت: با تقويت و معرفي جاذبه‌هاي فرهنگي از طريق رفتار و منش مناسب با گردشگران مي‌توان گردشگران بيشتري را به استان جذب كرد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ایسنا، “سید محمد میرمحمدی” امروز در سمینار “یزد، پتانسیل‌ها، ظرفیت‌های تولید ثروت و ایجاد اشتغال در بخش گردشگری” که در استانداری یزد برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری فراوان برای جذب گردشگران در استان، یادآور شد: نباید از این نکته غافل شد که مردم ما از جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی غنی برخوردارند و با وجود این که آداب و رسوم گردشگران با فرهنگ بومی ما مغایرت دارد ولی می‌توانیم جاذبه‌های فرهنگی خود را در قبال فرهنگ آنها با رفتار و منش، اخلاق خوب و مهربانی تقویت کنیم و انها را تحت تاثیر قرار دهیم.

  وی اضافه کرد: قطعا از این طریق گردشگران بیشتری جذب دیگر آثار گردشگری استان خواهند شد، ضمن این که می‌توانیم از این طریق فرهنگ غنی و ارزش‌های دینی و فرهنگی خود را به آنها معرفی کنیم.

  استاندار در بخش دیگری از سخنانش موضوع گردشگری، میراث فرهنگی و بافت تاریخی را از مسائل مهم در استان خواند و گفت: دو هزار و ۲۸۸ هکتار بافت تاریخی یک سرمایه بسیار سنگینی است که در اختیار ما گذاشته شده و اگر بهره‌برداری درست از آن نداشته باشیم، این سرمایه عظیم به تدریج در دست خواهد رفت.

  وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا به دنبال ایجاد جاذبه‌های گردشگری برای بازدید گردشگران هستند ولی استان یزد از این لحاظ از منابع متنوع و خوبی برخوردار است و هر نقطه از آن از آفتاب تا کویرهای آن می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.

  استاندار تاکید کرد: این که فقط بگوییم در استان دو هزار و ۲۸۸ هکتار بافت تاریخی یا شش هزار و ۵۰۰ اثر میراث فرهنگی و یا ۱۸ اثر طبیعی ثبت شده در کشور داریم، کفایت نمی‌کند بلکه اینها تکلیف را به ما یادآور می‌شود.

  وی با بیان این که حفظ بافت تاریخی نیازمند سرمایه و اعتبار است، به طرح دغدغه‌ها و مشکلات موجود در این بافت به همراه ذکر سئوالاتی در این خصوص از جمله علت اجرایی نشدن طرح ساماندهی بافت تاریخی یزد تاکنون، پرداخت.

  میرمحمدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی گردشگران دیگر کشورها پس از سفر به استان و بازگشت به کشورشان، نمادهای فرهنگی ما را در قالب کالاهای تولیدی به بازارهای خودمان عرضه می‌کنند و مورد استقبال مردم ما به دلیل عنایتشان به اعتقادات و باورهای فرهنگی خود قرار می‌گیرد و به نظر در خصوص ورود به این عرصه غفلت داشته‌ایم.

  استاندار با اشاره به بروز برخی مشکلات اداری در مسیر توسعه گردشگری، از آمادگی استانداری برای تسهیل در کار مردم به خصوص سرمایه‌گذاران بخش گردشگری به منظور جلوگیری از تضعیف انگیزه علاقمندان به توسعه گردشگری استان و رونق بافت تاریخی خبر داد.

   

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/aEaCC

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *