• کد خبر: 70283
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 2 بهمن 1396 - 13:18
  معلمان حمایتی یزد به دلیل عدم پرداخت حقوق آن‌ها از ابتدای امسال، جلوی استانداری یزد تجمع کردند.

  به گزارش اشکذر خبر  به نقل از تسنیم یزد، معلمان مدارس حمایتی یزد در اعتراض به عدم پرداخت حقوق آن‌ها از ابتدای امسال تا به الان، بیمه 21 روزه و وعده‌های بدون عمل مسئولان جلوی استانداری یزد تجمع کردند.

  یکی از معلمان حاضر در این جمع در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در یزد با اشاره به اینکه آخرین حقوقی که به آن‌ها داده شده، مربوط به سال گذشته بوده، اظهار داشت: از سال قبل تحصیلی حقوق ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و از امسال هم حقوق مهر، آبان، آذر و دی پرداخت نشده است.

  وی خاطرنشان کرد: علاوه بر معلمان، سایر کادر این مدارس که تابستان هم مجبور بودند سر کار باشند حقوق تابستان را هم دریافت نکردند و الان 9 ماه حقوق آن‌ها عقب افتاده است.

  این معلم با ابراز نارضایتی از تبعیضی که بین آن‌ها و سایر معلمان وجود دارد، گفت: متاسفانه با وجودی که بیمه دیگر معلمان 30 روزه و سالانه است، ما بیمه 21 و حتی 19 روزه داریم و بیمه‌های ما هم شش ماهه رد می‌شود.

  وی ادامه داد: در استان یزد 54 مدرسه حمایتی وجود دارد که در این 54 مدرسه، 840 معلم در حال تحصیل هستند و با وجودی که طبق گفته مسئولان عملکرد این مدارس و معلمانشان بسیار خوب بوده، ولی این چنین در فشار و سختی هستند.

  معلم یکی از مدارس حمایتی یزد ادامه داد: در این زمینه مسئولان تا به الان قول‌های زیادی به ما داده‌اند و حتی معاون وزیر آموزش و پرورش به جمع ما آمد و قول داد که حقوق پرداخت شود ولی همه حرف‌های آن‌ها شعار بود و هیچ اقدامی انجام نشده است.

  وی با طرح این سئوال که آیا مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد می‌تواند بدون دریافت حتی یک ماه حقوق زندگی خود را بگذراند که ما باید 9 ماه بدون حقوق زندگی کنیم، گفت: ما الان صحبت‌های هیچ یک از مدیران استان را نمی‌خواهیم چرا که فقط وعده توخالی می‌دهند و تنها باید استاندار به جمع ما بیاید و حرف‌های ما را بشنود.

  وی افزود: البته استاندار قبل هم به ما قول داده بود که مشکل ما زود حل شود ولی این وعده‌ها هم توخالی بود و هیچ اقدامی برای رفع مشکل ما انجام نشد. در قول هایی که مسئولان به ما داده بودند بیان شده بود که افزایش حقوق، بیمه 30 روزه و پرداخت حقوق در موعد مقرر انجام شود ولی هیچ یک از این‌ها به حقیقت نپیوست.

  محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق، بهاباد، خادم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با این موضوع در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: متاسفانه برخی از معلمان در یزد الان نزدیک به 9 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: حقوق این افراد هم بسیار کم است و ماهیانه فقط 600 یا 900 هزار تومان به آن‌ها داده می‌شود که این میزان هم بسیار پایین و واقعا غیر قابل قبول است و بد‌تر اینکه همین حقوق بسیار کم و ناچیز را هم سر موقع پرداخت نمی‌کنیم.

  صباغیان که خود سال‌ها به عنوان معلم در مدارس شهرستان بافق تدریس کرده است، گفت: معلم در تمام جوامع از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، چرا باید ما حقوق این قشر بسیار محترم و مهم جامعه را 9 ماه به عقب بیاندازیم.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که معلمان اعتراض می‌کنند به آن‌ها می‌گوییم چرا اعتراض می‌کنید و چرا معترض هستید، بیایید قبل از اینکه زمینه‌ای برای اعتراض آن‌ها پیش بیاید آن‌ها را راضی کنیم و به این صورت مطمئن باشیم که هیچ اعتراضی از طرف آن‌ها انجام نمی‌شود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/IZLLr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *