• کد خبر: 65328
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  عکس های خود را برای شرکت در پویش برای ما ارسال کنید/
  چند روزی است پویش مردمی با عنوان #نه_به_فولاد_یزد_یک در فضای مجازی شکل گرفته است.

  به گزارش اشکذر خبر، بی شک پویش های مردمی در کاهش بحران های زیست محیطی نقش آفرین هستند چرا که ارزشهایی را در میان مردم نهادینه می کنند که می تواند در رفع مشکلات زیست محیطی اثر بخش باشد.

  این پویش های مردمی و کمپین های خودجوش تلاش می کنند سهم مشارکت اجتماعی مردم در رفع معضلات و کاهش آسیب های زیست محیطی را ارتقاء بخشند از این رو امیدواریم این کمپین ها و پویش های مردمی از سوی مسئولان شهرستان اشکذر نیز مورد حمایت قرار گیرد.

  آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگسازی سه رکن مهم در حفظ محیط زیست است که می توان از ظرفیت های مهم پویش های مردمی در توسعه این سه رکن مهم مساعدت و همراهی گرفت.

  همچنین می توان علاوه بر پویش ها از ظرفیت های فکری و دینی و اخلاقی ائمه جمعه و جماعات نیز در این مسیر بهره بگیریم و مفاهیم زیست محیطی را با رویکرد دینی در جامعه تبیین نمائیم.

  در حال حاضر در نه تنها شهرستان اشکذر بلکه استان یزد هم با رشد و توسعه قارچ گونه صنایع آلاینده درگیر است که با مدد از پویش های مردمی می توان گام های مهمی در رفع مشکلات و ایجاد بستر برای توسعه سیاست های کلان زیست محیطی برداشت و شاهد توسعه پایدار و اشتغال برای جوانان با صنایع پاک از جمله صنعت گردشگری و پرورش اسب بود.

  چند روزی است پویش مردمی با عنوان #نه_به_فولاد_یزد_یک در فضای مجازی شکل گرفته است و به نظر می رسد نه تنها مردم اشکذر بلکه مردم رستاق، خضرآباد،رضوانشهر و حتی سایر نقاط استان نیز به این پویش پیوسته اند.

  این پویش که بدون حمایت دولتی شکل گرفته تاکنون در تلگرام بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر عضوگیری کرده است.

  پایگاه خبری «اشکذر خبر» نیز به سهم خود به این پوشش مردمی پیوسته و از مخاطبان ارجمند نیز در خواست دارد تا هرگونه عکس مربوط به این پویش را برای انتشار در این سایت خبری به آی دی تلگرام t.me/ashkezar_news و یا پست الکترونیکی info@ashkezarnews.ir ارسال کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/dgiTS

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *