• Sabat Sabat


 • کد خبر: 53211
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۵
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  حجت الاسلام طالبیان به فرمان تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی توسط حضرت امام اشاره و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از ابتکارات بابرکت امام بزرگوار بود که با دقت، مراقب رفتار و حرکت فرهنگی جامعه بود.

  به گزارش اشکذر خبر(اشکذر نیوز)،خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه به حدیثی از امام صادق اشاره و گفت: آن عملی که فاصله می اندازد بین شما و شیطان به همان اندازه ای که بین مغرب و مشرق فاصله است همانا روزه داری است که چهره شیطان را رو سیاه می کند.
  حجت الاسلام طالبیان به استفاده معنوی از ماه پر فضیلت رمضان اشاره و گفت: عده ای در این ماه وارد میهمانی خداوند نمی شوند و به دنبال هوس رانی خود هستند، عده ای در این ماه روزه می شوند ولی اعمالی را انجام می دهند که اثر روزه داری آنها را از بین می و عده سوم کسانی هستند که نه تنها وارد میهمانی خداوند می شوند بلکه با روزه داری خود و استفاده کامل از این ماه سراسر رحمت گذشته خود را جبران می کنند و در پایان این ماه مورد رحمت خداوند قرار می گیرند.
  امام جمعه اشکذر در ادامه صحبت های خود بر توجه به قرآن و سنت و همسو بودن این دو تاکید کرد و افزود: عده ای که قصد تحریف و گمراهی در دین را دارند اعتقاد بر این دارند که در برخی از آیات قرآن شفاعت به صورت مطلق ، گاهی به صورت مشروط و گاهی نفی شده است که در این حال نمی توان حکم کلی را درباره آن موضوع بیان کرد بلکه ممکن است قسمتی از همان موضوع از لسان ائمه بیان شده باشد که تکمیل کننده آن باشد و به همین علت است که در تفسیر قرآن باید قرآن و سنت همسو و در کنار هم مورد توجه قرار گیرد.
  وی به فرمان تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی توسط حضرت امام اشاره و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از آن ابتکارات بابرکت امام بزرگوار بود که با دقت، مراقب رفتار و حرکت فرهنگی جامعه بود.
  حجت الاسلام طالبیان مدیریت فرهنگی جامعه و ایجاد تحوّلات بنیادین در عرصه‌های گوناگون فرهنگ را در راستای استمرار فعالیّت‌های ستاد انقلاب فرهنگی دانست و تاکید کرد: تهاجم فرهنگی و جنگ نرم خطر بزرگی می باشد که با کمک مسئولین می توان قرارگاه فرهنگی را سامان داد و یک جبهه فرهنگی علیه تهاجم فرهنگی دشمن تشکیل داد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/llt1z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *