• Sabat Sabat


 • کد خبر: 55205
   منتشر کننده: حجت امینی ابراهیم آبادی
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
  آرزوی یک معلول ذهنی برای سفر به کربلا به همت یک خیر تحقق یافت.

  گزارش خبرنگاراشکذرخبر(نیوز)، چندی پیش ایسنا گزارشی تحت عنوان حافظه‌ استثنایی یک کم‌توان ذهنی منتشر کرد که در آن جوانی به اسم “ابوالفضل ابوالحسنی” با وجود آن که از معلولیت ذهنی رنج می‌برد اما قادر به حفظ کردن پلاک تمام خودروهای روستایشان براساس نام مالک آن‌هاست.

  این نابغه تنها آرزوی خود را سفر به کربلای معلا اعلام کرده بود که به دلایل مختلف قادر به برآورده کردن آن نبود، ولی اخیراً خیری برآورده کردن آرزوی ابوالفضل را تقبل کرده است، اما بازهم مانعی دیگر بر سر راه تحقق این آرزو قد علم کرده و آن نیز موضوع خدمت سربازی است که این خیر می‌گوید که آن نیز در حال برطرف شدن است.

  این فرد نیکوکار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا -‌ از آشنایی‌اش با توانایی منحصر به‌فرد ابوالفضل به دلیل هم محله بودن با وی می‌گوید و اضافه می‌کند: با این وجود از آرزوی وی که رفتن به کربلای معلی است، اطلاعی نداشتم و از طریق رسانه‌ها متوجه آرزوی خالصانه وی شدم و لذا تصمیم گرفتم تمام هزینه‌های این سفر را تقبل کنم.

  وی می‌گوید: قرار بود با این پول به همراه خانواده‌ام به سفر زیارتی مشهد مقدس بروم ولی با اطلاع از آرزوی ابوالفضل و این که قبلا به مشهد سفر کرده بودم، این مبلغ را در اختیار وی برای تامین هزینه‌های سفر معنوی‌اش قرار دادم و معتقد هستم که از ثواب سفر ابوالفضل به کربلا، من نیز بی‌نصیب نخواهم بود.

  این فرد خیر در پایان نیز می‌گوید: قطعاً افراد خیر زیادی برای انجام چنین کارهای داوطلبانه‌ای در جامعه وجود دارند ولی یا نیازمندان واقعی را نمی‌شناسند یا این که روش ارائه این کمک‌ها را نمی‌دانند و رسانه‌ها در این رابطه می‌توانند بسیار موثر باشند و به تحقق این اقدامات خیرانه کمک کنند.

  منبع:خبرگزاری ایسنا منطقه یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/bGLd6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “تحقق آرزوی یک معلول ذهنی برای سفر به کربلا”

  1. ؟؟؟ گفت:

   خدا عمرش بده وهرچی دلش مخاد خدا بهش بده درود بر وجدان و مردانگیت که حاضر نیستی اسمت را هم بگی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *