• yazdtci


 • کد خبر: 80230
   منتشر کننده: علی مشیری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  در سالروز درگذشت یادگار امام خمینی (ره) انجام شد
  اعضای شورای مرکزی پنجمین اجلاس بین‌المللی با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر؛ ابراهیم صنوبر در این دیدار با ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های موسسه سفیران صلح، از حمایت‌های سید حسن خمینی تقدیر و تشکر کرد.

  در ادامه این دیدار حجت الاسلام سید حسن خمینی با اشاره به اینکه در فقه اسلامی به موضوع صلح اهمیت ویژه‌ای داده‌شده است گفت: تنها مقوله انسانی که فارغ از رنگ، نژاد، ملیت و دین است موضوع صلح است.

  وی اضافه کرد: همه انسان‌ها نیازمند به صلح هستند و بدون صلح هیچ گروه و دسته و فردی نمی‌تواند به برنامه‌های موردنظر خود برسد.

  در این دیدار که محسن زارع اشکذری دبیر پنجمین اجلاس بین‌المللی صلح نیز حضور داشت؛ نوه امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه صلح یک امر طرفینی است گفت: در دنیای امروزی عده‌ای درصدد این هستند که از طریق ایجاد ناامنی در منطقه برای خود صلح ایجاد کنند درحالی‌که این محاسبه اشتباه است.

  وی شاهد این مدعا را حملات مکرر و ناامنی‌های ایجادشده در کشورهای غربی دانست و افزود: آمریکا و غرب به دنبال این بودند تا با ایجاد تنش در منطقه برای خود امنیت و صلح را برای جامعه خود فراهم آورند درحالی‌که با چشم خود دیدیم که تمام این محاسبات اشتباه بود.

  در این دیدار که با حضور جمعی از پیشکسوتان ورز، ورزشکاران و چهره‌های هنری و سینمایی انجام شد حاضرین با حضور در حرم امام خمینی (ره) به ایشان ادای احترام و با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق کردند.

  خاطرنشان می‌گردد در پایان این دیدار حکم عضویت هیئت‌رئیسه موسسه بین‌المللی صلح توسط ابراهیم صنوبر به سید حسن خمینی ابلاغ شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/ivMrb

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *