• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 27939
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۸
  عضو شورای شهر اشکذر:
  عضو شورای شهر اشکذر گفت: پس از رحلت حجت الاسلام رضوی در بهمن سال 67، به مدت چهار سال در این شهر نماز جمعه اقامه نشد تا این که با درخواست های مردمی اولین نمازجمعه اشکذر توسط حجت الاسلام طالبیان در تاریخ 26 بهمن سال هفتاد و یک؛ در محل مسجد الرضای اشکذر برپا شد.

  به گزارش اشکذر نیوز؛محمد حسن طالبیان عضو شورای شهر اشکذر با بیان اینکه سابقه برگزاری نماز جمعه در اشکذر به پیش از انقلاب اسلامی برمی گردد افزود: سابقه اقامه نماز جمعه در اشکذر به بیش از هشتاد سال قبل باز می گردد، زمانی که مرحوم آیت الله حاج سید علی رضا فیروز آبادی در مسجد جامع قدیم اشکذر به منبر می رفت و خطبه می خواند.

  طالبیان ادامه داد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۵۸ نیز اقامه نماز جمعه در اشکذر به عهده حجت الاسلام انوری صورت می گرفت.

   

  این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه در آن زمان مکان ثابتی برای اقامه نماز جمعه وجود نداشته است،گفت: اقامه نماز جمعه در آن زمان به صورت سیار در تمام محلات بخش آن زمان، از سرچشمه زارچ تا رستاق صورت می پذیرفت.

   

  وی افزود: پس از ارتحال آیت الله انوری، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم رضوی یزدی در سال ۵۸ از طرف امام خمینی (ره) به امامت جمعه اشکذر منصوب گشت.

   

  وی همچنین ادامه داد: از آن زمان نیز روند اقامه نماز جمعه به صورت سیار ادامه داشت تا این که بنا به درخواست های مردم و روحانیون وقت، و بنا به تشخیص کارشناسان وقت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه؛در زمان امامت حجت السلام حاج آقا کاظم رضوی،مسجد الرضا اشکذر به عنوان محل ثابت اقامه نماز جمعه انتخاب شد.

   

  وی افزود: پس از رحلت حجت الاسلام رضوی در بهمن سال ۶۷، به دلیل نداشتن امام جمعه، به مدت چهار سال در این شهر نماز جمعه اقامه نشد تا این که با درخواست های مردمی اولین نمازجمعه اشکذر توسط حجت الاسلام والمسلمین طالبیان در تاریخ ۲۶ بهمن سال هفتاد و یک؛ در محل مسجد الرضای اشکذر اقامه شد.

   

  اشکذر نیوز، بیست و یکمین سالروز اقامه نمازجمعه اشکذر توسط حجت الاسلام طالبیان را گرامی می دارد.

  *نسیم صادق*

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/SJwwV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *