• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 49743
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
  رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به احزار صلاحیت 24 داوطلب رد صلاحیت شده نمایندگی در مجلس دهم شورای اسلامی در این استان گفت: 60 درصد از نامزدهای ثبت نام شده مجلس در این استان توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.

   

  طالبیبه گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، محمدعلی طالبی در گفت وگو با  ایرنا در این باره افزود: در مجموع در استان یزد ۱۷۲ نفر برای انتخابات مجلس دهم ثبت نام کرده بودند که از این تعداد چهار نفر انصراف داده و ۱۶۸ نفر برای صلاحیت مورد بررسی قرار گرفتند.
  وی اظهار کرد: براساس نتایج بررسی های اخیر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت داوطلبان، صلاحیت ۲۴ نفر دیگر از استان محرز شد تا مجموع افراد تایید صلاحیت شده استان به ۱۰۰ نفر برسد.
  رئیس ستاد انتخابات یزد اضافه کرد: در این مرحله چهار نفر از کسانی که قبلا تایید شده بودند نیز رد صلاحیت شده اند .
  به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد ، بدین ترتیب ۶۲ درصد از نامزدهای انتخاباتی استان تایید صلاحیت شدند و صلاحیت ۶۸ نفر دیگر یعنی ۴۰درصد ثبت نامی ها محرز نشد.
  طالبی یادآور شد: بدین ترتیب در مجموع تعداد داوطلبان تایید شده استان یزد که در مرحله قبل ۸۰ نفر بود بعداز بررسی دوباره شورای نگهبان به ۱۰۰ نفر رسیده است.
  رئیس ستاد استان یزد درباره تعداد داوطلبان هر حوزه نیز اظهار کرد: در حوزه اردکان از ۱۲ نفر هشت نفر تایید و چهار نفر رد، در حوزه تفت و میبد از ۳۹ نفر ۱۹ نفر تایید ، ۱۹ نفر رد و یک نفر انصراف دادند ؛ در حوزه مهریز، ابرکوه ،بافق خاتم و بهاباد از ۴۴ نفر ۳۲ نفر تایید و ۱۲ نفر رد و در حوزه یزد و اشکذر هم از ۷۷ داوطلب ۴۱ نفر تایید ،۳۳ نفر رد شده و سه نفر هم انصراف دادند.
  استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت و ۱۰شهرستان دارای چهار حوزه انتخابیه با چهار نماینده برای مجلس شورای اسلامی است.
  پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ماه برگزار می شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/2Dkl0

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *