• کد خبر: 54234
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
  یادداشت/
  قطعاً تعدد مطبوعات در هر شهر، شهرستان و یا استان یکی از نشانه‌های رشد و بلوغ فکری و فرهنگی آن جامعه محسوب می‌شود.

  هفدهم مردادماه، به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار شجاع و متعهد، شهید محمود صارمی، روز خبرنگار نام‌گذاری شده است؛ این روز فرصتی است مغتنم تا از جایگاه معنوی و از زحمات بی‌دریغ اصحاب قلم و رسانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه، تقدیر و تجلیل شود.

  قطعاً تعدد مطبوعات در هر شهر، شهرستان و یا استان یکی از نشانه‌های رشد و بلوغ فکری و فرهنگی آن جامعه محسوب می‌شود.

  هرچند باوجود گسترش ضریب نفوذ نرم‌افزارهای ارتباطی از جمله نرم‌افزار تلگرام و … مخاطبان دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به اطلاعات و اخبار دارد اما از جایگاه رسانه‌های مکتوب و سایت‌های خبری به‌عنوان یک مرجع مطمئن در دریافت اطلاعات و اخبار نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

  کسب اطلاعات صحیح و قابل‌اطمینان تنها از راه خبرنگارانی متعهد و متخصص شدنی است، این خبرنگاران رسانه‌ها هستند که با تیزهوشی و دقت نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کند؛ آن‌ها ازیک‌طرف خواسته‌های مردم را می‌شنوند و به مسئولان انتقال می‌دهند و از سویی دیگر پاسخ‌های مسئولان را به آگاهی مردم می‌رسانند.

  در شهرستان اشکذر باوجود رسانه‌های اندکِ مجوز دار، حمایت شایسته و بایسته‌ای از طرف مسئولان ادارات شاهد نیستیم و حتی در برخی موارد، عملکرد برخی از مسئولان روابط عمومی ادارات باعث رنجش خبرنگاران می‌شود.

  به نظر می‌رسد برخی از مدیران ادارات و مسئولان روابط عمومی در شهرستان اشکذر به نقش و اهمیت جایگاه رسانه پی نبرده‌اند کم‌کاری آنان را می‌توان در این دو دلیل جستجو کرد: یا این‌که آشنایی با حوزه رسانه و فعالیت‌های حرفه‌ای خود ندارند و یا در پس این بی‌تفاوتی، کم‌کاری خود را می‌پوشانند.

  به‌هرحال انتظار می‌رود فرماندار محترم شهرستان به‌عنوان کسی که سابقه طولانی در عرصه رسانه دارد به‌طور جد پیگیر پاسخگویی دیگر مسئولان باشد تا آنان نیز تعهد و اخلاص خود در خدمت‌رسانی به مردم با شفاف‌سازی از طریق تعامل بیشتر با رسانه‌های ارتباط‌جمعی و تنویر افکار عمومی به نمایش گذارند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/bCZrS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *