• Telegram


 • کد خبر: 73550
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
  فرماندار یزد از اختصاص بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در یزد برای روستاها و شهرها خبر داد.

  به گزارش اشکذرخبر، مصطفی سالاری شامگاه شنبه در دیدار با خبرنگاران یزد اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ بیکاری که در سطح کشور وجود دارد، برنامه ملی به این صورت تدوین شده که افراد بتوانند خودشان نسبت به ایجاد اشتغال و درآمدی که لازم هست اقدام نمایند.

  فرماندار تصریح کرد: تسهیلات فراگیر که مربوط به حوزه شهری است و با کارمزدی که دولت پرداخت می‌کند، معادل ۱۲ تا ۱۴ درصد سود تسهیلات است.

  وی خاطرنشان کرد: در حوزه روستایی هم تسهیلات اشتغالزایی با کارمزد شش درصد انجام می شود و دولت مابقی آن را پرداخت می کند که بتوان یک رونقی در سطح روستاها به وجود آورد

  سالاری ادامه داد: سهم شهرستان یزد در بخش روستایی حدود ۱۶ میلیارد تومان و در بخش فراگیر و شهری نزدیک به ۱۶۰ میلیارد تومان بوده که قول افزایش آن به میزان هر تعداد متقاضی بوده و اساس پرداخت تسهیلات هم تعداد اشتغال ایجاد شده بوده است.

  فرماندار یزد افزود: در عملکرد انجام شده یزد خوشبختانه جلوتر از برنامه اعلام شده هستیم و الان به این میزان تسهیلات رسیدیم و الان به دنبال پیگیری برای اخذ بیش از سه برابر تسهیلات مشخص شده هستیم.

  وی با اشاره به اینکه در بخش روستایی و شهری در مجموع نزدیک به ۲۵۰ میلیارد مصوبه کارگروه بوده بیان کرد: به ازای هر نفر ۷۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود و سقفی هم برای آن در نظر گرفته نشده است.

  سالاری خاطرنشان کرد: افزایش سهم روستاها از محل درآمد مالیات ارزش افزوده یکی از مواردی است که دولت در سالهای اخیر روی آن کار کرده و حدود ۳۰ درصد از ارزش افزوده اخذ شده مربوط به روستاها و ۷۰ درصد آن مربوط به شهرها بوده است.

  محمدجواد برزگر منشادی بخشدار مرکزی یزد هم در این نشست اظهار داشت: بخش مرکزی یزد دارای دو دهستان فجر و فهرج است که دهستان فجر یک روستای شحنه را در بر می‌گیرد و دهستان فهرج هم ۱۱ روستا و دهیاری را در برگرفته است.

  وی خاطرنشان کرد: این بخش شامل ۱۸۱۲ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر است و از مهمترین بخش‌های استان یزد محسوب می‌شود و دارای ظرفیت‌هایی از جمله مهمان‌پذیری، رتبه نخست کشت گلخانه با در حدود بیش از ۲ هزار‌بهره‌ور است.

  بخشدار بخش مرکزی یزد عمده محصولات گلخانه‌ای این بخش را شامل خیارسبز، گوجه و فلفل و کاهو و کلم دانست و گفت: خوشبختانه نسبت به گذشته که تنها خیارسبز در گلخانه‌های این بخش کشت می‌شد الان شاهد کشت چند محصولی در این گلخانه‌ها هستیم.

  منبع:تنسیم یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/kHvQ7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *