• Sabat Sabat


 • کد خبر: 29795
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۵
  آيت الله ناصري:
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: اگر ما به فرهنگ غني اسلامي و تربيت ديني خود بي توجهي كنيم، در سفره جوانان ما آنچه كه غرب تدارك ديده، جاي خواهد گرفت.

  امام جمعه یزد

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با تاکید بر اینکه یکی از مسائل و نیازهای جامعه امروز ما، توجه به تربیت و ساختار انسانی جوانان و نوجوانان است، اظهار داشت: اگر والدین، جامعه و آموزش و پرورش نسبت به تربیت دینی، اخلاقی و اجتماعی بی توجهی کنند، آنگاه جوانان ما تربیت غربی را برای خود بر می‌ گزینند.

  وی عنوان کرد: بی توجهی به تربیت دینی، اخلاقی و اجتماعی دنیا را به جایی می کشاند که غرب برای ما تدارک می بیند، برنامه ریزی می کند و جوانان ما را به میل خود تربیت می کند.

  آیت الله ناصری با اشاره به اینکه اغلب والدین به غذای فرزندان خود اهمیت می دهند، بیان کرد: غذای جسم برای همه مهم است اما آیا غذای روح نیزمورد توجه قرار می گیرد و آیا به روحمان غذای درست و مناسب می دهیم یا آن را غیرخدایی می کنیم؟

  وی ادامه داد: معلمی که فرمول‌ های ریاضی را به بچه ها می آموزد، چرا خوبی ها و نیکی ها و طریقه استفاده صحیح از این فرمول ها را به بچه ها آموزش نمی دهد.

  والدین نسبت به ورود ماهواره به خانه ها عاقبت اندیشی کنند

  امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ارزش انسان ها به تفکر آنهاست، خاطرنشان کرد: برخی والدین امروز بدون فکر و آینده نگری خود و فرزندانشان را در مقابل ماهواره قرار می دهند و هیچ تفکری در عواقف آن نمی کنند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۱ تیرماه سالروز کشف حجاب در مسجد گوهرشاد بیان کرد: در این حادثه تاریخی که در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ رخ داد، مشخص شد که رضا شاه تا چه حد با دین مقابله می کند و در مقابل کسانی که فریاد دین می زنند، می ایستد.

  آیت الله ناصری عنوان کرد: کشف حجاب از همان زمان هم سوغات غرب بود و با این سوغات تلاش داشتند ما را از مسیر خدا و دین و معنویت دور کنند و خانواده ها را از یکدیگر بپاشند و به جای خانواده، شهوترانی و فساد برای ما به ارمغان بیاورند.

  دشمن با تحفه بی حجابی در صدد مشغول کردن جوانان به فساد و دوری از پیشرفت های علمی است

  وی تصریح کرد: بی حجابی از ابتدا تحفه غربی ها بود و آنها که هرگز خیر و صلاح ما را نخواسته و نمی خواهند، در صددند با مشغول کردن جوانان ما به فساد و شهوت، از پیشرفت های کشور جلوگیری کنند.

  امام جمعه یزد ادامه داد: غربی ها حتی جوانان نخبه ما را در کشورهای خود نگاه می دارند و اگر جوان مقاومت کند، او را از بین می برند تا مبادا کشور ما به پیشرفت دست پیدا کند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود، فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک گفت و از ایشان به عنوان مظلوم مدینه یاد کرد و گفت: علم، شهامت و بردباری امام حسن (ع) در حد اعلا و هم ردیف پیامبر (ص)ذ  بود اما دشمن ایشان حیله گر بود و با پول و زور و تطمیع اطرافیان، ایشان را مجبور به صلح کرد و در نهایت نیز به معاهده خود عمل نکرد.

  آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق برای همه روزه داران، بر بهره برداری از برکات ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: امیدواریم حضور گسترده مردم در نمازجمعه همیشگی و بهره گیری ها دائمی باشد و فیض کامل را از مساجد ببریم.

  وی بیان کرد: افرادی که در ماه مبارک رمضان، نماز و روزه و عبادت و طاعت خدا را از دست بدهند، به طور قطع از زیان دیدگان دنیا و آخرت خواهند بود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/I7XNX

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *