• کد خبر: 29910
   منتشر کننده: سردبیر
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۴
  مدير درمان سازمان تامين اجتماعي يزد:
  مدير درمان سازمان تامين اجتماعي استان يزد از راه اندازي و بهره برداري بيمارستان فوق تخصصي سرطان در استان يزد طي سه تا چهار سال آينده خبر داد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، محمدحسین توحیدی‌فر، شامگاه دوشنبه در نشستی خبری با اشاره به بیمارستان تامین اجتماعی در جاده تفت که قرار بود به صورت ۴۰۰ تختخوابی احداث شود، اظهار داشت: از آنجا که تخت‌های بیماریستانی تامین اجتماعی بر اساس جمعیت بیمه شدگان در هر استان و منطقه احداث می‌شود، کل ظرفیت استان یزد برای راه‌اندازی تخت‌های بیمارستانی ۴۰۰ تخت بود.

  وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اکنون ۲۴۰ تخت در بیمارستان شهدای کارگر تامین اجتماعی موجود است، قرار شد بیمارستان جدید با ظرفیت ۱۵۰ تخت احداث شود.

  امکان توسعه تخت ها در بیمارستان جدید تامین اجتماعی وجود دارد

  توحیدی‌فر خاطرنشان کرد: بر همین اساس اجرای طرح با اندکی تعویق انجام شد اما اکنون حصارکشی زمین بیمارستان انجام شده و نقشه کشی آن باید به دلیل کاهش آمار تخت‌ها اصلاح شود اما طرح به گونه ای اجرا می شود که امکان توسعه تخت ها در آینده وجود داشته باشد.

  مدیریت درمان تامین اجتماعی استان یزد تصریح کرد: از سوی دیگر از آنجا که تخت‌های عادی در یزد فراوان است، این بیمارستان به بیمارستان فوق تخصصی سرطان تبدیل می‌شود و کلیه درمانهای مربوط به سرطان در این بیمارستان انجام خواهد شد.

  وی با اشاره به برنامه زمان بندی شده در این زمینه اظهار امیدواری کرد: این طرح ظرف سه تا چهار سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

  ۸۵ درصد تختهای بیمارستان شهدای کارگر اشغال است

  توحیدی فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد تخت های بیمارستان شهدای کارگر اشغال است، افزود: در زمینه ضریب اشغال تخت رتبه دوم کشور را داریم و این بیمارستان علاوه بر بیماران بومی، بخش قابل توجهی از بیماران  غیربومی را نیز پذیرش کرده و به آنها خدمات درمانی ارائه می دهد.

  وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره بدهی های بالای تامین اجتماعی به مراکز طرف قرارداد و پزشکان در سال گذشته اظهار داشت: این دیون چندین ماه روی هم انباشته و به رقم بسیار سنگینی تبدیل شده بود که خوشبختانه در خردادماه امسال، کلیه بدهی ها به پزشکان و مراکز طرف قرارداد تا اسفندماه سال ۹۲ پرداخت شد و داروخانه ها نیز طلب خود را تا پایان فروردین ماه امسال وصول کرده اند.

  ۸ میلیارد بدهی تامین اجتماعی به بیمارستانهای یزد

  توحیدی‌فر عنوان کرد: سال گذشته در سطح استان هشت میلیارد تومان فقط به بیمارستانهای سطح استان بدهی داشتیم.

  رئیس بیمارستان شهدای کارگر نیز در این نشست با اشاره به تحولاتی که در این بیمارستان در طول هفته تامین اجتماعی و بعد از آن رخ می دهد، اظهار داشت: ورودی اورژانس بیمارستان شهدای کارگر از داخل کوچه به خیابان اصلی انتقال می یابد تا مردم بیماران خود را راحتتر به این بخش برسانند.

  حسین حاجی صادقی زاده همچنین با اشاره به راه اندازی دو تخت دیالیز با همکاری استانداری یزد و خیران استان عنوان کرد: در حال حاضر دو تخت دیالیز در این بیمارستان فعال شده اما تا ۱۰ تخت در این بخش قابل توسعه است و با توجه به اینکه تخت دیالیز یکی از کمبودهای اصلی در حوزه درمان استان یزد است، این توسعه به تدریج انجام خواهد شد.

  وی همچنین از فعالتر شدن بخش آندوسکوپی این بیمارستان خبر داد و یادآور شد: خرید دستگاه آندوسکوپ اطفال و بزرگسالان، حجم مراجعات به این بخش را افزایش داده است.

  راه اندازی اتاق اکسیژن در بیمارستان شهدای کارگر

  حاجی صادقی زاده همچنین از خرید دستگاه اکسیژن خبر داد و اظهار داشت: با خرید این دستگاه، اتاق اکسیژن بیمارستان شهدای کارگر نیز به زودی راه اندازی می شود.

  وی همچنین با اشاره به توسعه فضای فیزیکی این بیمارستان عنوان کرد: در حال حاضر دو بخش به خاطر کمبود فضا در اشغال فضای اداری مالی و کلاس های دانشجویان است که با ساخت سایت اداری و مالی، این فضای اشغال شده آزاد می شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/TXTNS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *