• کد خبر: 79127
   منتشر کننده: علی مشیری (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
  فرماندار اشکذر:
  فرماندار اشکذر اظهار داشت: بودجه بهسازی ایستگاه راه آهن به دلیل محدودیت های منابع و بودجه عمرانی استان یزد؛ باید از محل بودجه عمرانی ملی تامین شود.

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر به نقل از سایت خبری یزد فردا، شاه حسینی فرمانداراشکذر با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی و تاکید بر دسترسی آسان شهروندان شهرستان اشکذر به ایستگاه قطار در این شهرستان گفت: در حال حاضر توقف در این ایستگاه انجام می شود اما همواره یکی از درخواست های مردمی تسهیل دسترسی به ایستگاه قطار شهرستان اشکذر بوده است.

  وی به وجود برخی مشکلات در روند بهسازی دسترسی به ایستگاه قطار این شهرستان اشاره کرد و افزود: جابجایی و ساخت پل زیرگذر ورودی چرخاب حدود ۴۰ میلیار ریال هزینه دارد که با توجه به اختلاف نظر شهرداری اشکذر و اداره مسکن و شهرسازی مبنی بر اینکه نظر شهرداری اشکذر بر این است که به دلیل اینکه این ایستگاه خارج از محدوده شهری است پس از نظر قانونی توسعه و بهسازی این ایستگاه از تعهدات شهرداری اشکذر خارج است و  این بحث در جلسه اخیر شورای مسکن و شهرسازی مطرح شده است.

  فرماندار اشکذر با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: با توجه به هزینه بالای طرح بهسازی دسترسی به ایستگاه راه آهن شهرستان اشکذر و نیز محدودیت های منابع و بودجه عمرانی استان یزد؛ باید منابع مالی این طرح از محل بودجه عمرانی ملی تامین شود.

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به پیگیری های لازم به زودی منابع مالی این طرح تامین و دسترسی به ایستگاه قطار در شهرستان اشکذر تسهیل شود.

  خاطرنشان می شود، ایستگاه راه آهن شهرستان اشکذر در منطقه چرخاب واقع شده و شهروندان برای رسیدن به این ایستگاه باید با سختی های بسیاری از جمله پیمودن مسیر نسبتا طولانی جاده خاکی و … دست و پنچه نرم می کنند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/SVl7O

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *