• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 62447
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
  پروژه خردایش و پرعیارسازی مجتمع معدنی ساغند یزد روز یکشنبه به صورت همزمان با پروژه های انرژی هسته ای استان های قزوین و البرز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با رییس جمهور به بهره برداری رسید.
   

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از ایرنا، در این آیین پس از دستور رییس جمهوری برای افتتاح طرح های انرژی هسته ای استان های یزد، قزوین و البرز با حضور استاندار یزد و جمعی از مسئولان استان و شهرستان اردکان بهره برداری از پروژه های ساغند اردکان آغازشد.
  استاندار یزد در آیین بهره بردای از این طرح با تبریک روز انرژی هسته ای گفت: بهره برداری از این طرح، نقش موثری در حفظ زیست محیطی و کاهش هزینه های حمل و نقل دارد.
  سیدمحمد میرمحمدی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها شاهد دستاوردهای وسیع تر در حوزه های انرژی هسته ای در کشور خواهیم بود .
  از سال ۱۳۹۲ استخراج کانسنگ اورانیوم از معادن روباز و زیرزمینی ساغند به طور رسمی آغاز شده و به منظور افزایش راندمان کارخانه تولید کیک زرد مجتمع شهید رضایی نژاد اردکان و کاهش هزینه های حمل ماده معدنی از این معدن به کارخانه فرآوری، لازم است تا کانسنگ اورانیوم استخراج شده از معادن زیرزمینی و روباز مجتمع ساغند خردایش، دانه بندی و پرعیارسازی شود.
  پروژه خردایش و پرعیارسازی مجتمع معدنی ساغند با همت متخصصان ایرانی طراحی، ساخته و اجرا شده و تجهیزات آن از جدیدترین تجهیزات در این زمینه است که به صورت اختصاصی برای کانسنگ این معدن طراحی شده است.
  از آنجایی که ماده معدنی استخراج شده از معادن زیرزمینی و روباز دارای ابعاد زیر ۵۰ سانتیمتر است، ابتدا در بخش خردایش و دانه بندی با دو مرحله سنگ شکنی اولیه و ثانویه و سرند کردن، ماده معدنی به ابعاد مورد نیاز سیستم پرعیارسازی که دامنه ابعادی بهینه آن بین ۲٫۵ تا ۷٫۵ سانتیمتر است، رسانده می شود.
  سنگ ها پس از ورود به دستگاه پرعیارسازی توسط دوربین های فوق سریع و سیستم های اندازه گیری پرتو با کمک کامپیوترهای قدرتمند پردازش شده و عیار قطعه سنگ اورانیوم دار با توجه به وزن و میزان تشعشع محاسبه و با توجه به عیار تعریف شده برای سیستم، ماده معدنی اورانیوم دار از باطله با طراحی و اجرای یک سیستم پنوماتیک و نازل های هوا، جداسازی می شود.
  در نهایت ماده معدنی پرعیارسازی شده، برای تولید کیک زرد به مجتمع شهید رضایی نژاد ارسال می شود.
  ساغند از توابع بخش خرانق در ۱۳۰ کیلومتری شهر اردکان قرار دارد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/BQGAz

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *