• کد خبر: 62783
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  شهردار اشکذر :
  شهردار اشکذر در آیین تجلیل از برگزیدگان اولین دوره از مسابقات عکس «من و جاذبه‌های اشکذر» با تقدیر از هنرمندان و شرکت‌کنندگان در این مسابقه، بهترین راه برای رونق‌بخش اقتصادی در شهرستان را جذب گردشگر دانست.

  مهدی جعفری پور شهردار اشکذر در آیین تجلیل از برگزیدگان اولین دوره از مسابقات عکس «من و جاذبه‌های اشکذر» با تقدیر از هنرمندان و شرکت‌کنندگان در این مسابقه، بهترین راه برای رونق‌بخش اقتصادی در شهرستان را جذب گردشگر دانست.

  وی با اشاره به عوارض و آلودگی صنایع به‌ویژه صنایع فولادی که موجب به خطر افتادن سلامتی شهروندان می‌شود، اظهار داشت: صنعت گردشگری با کمترین عوارض و هزینه توسعه پایدار و رونق اقتصادی را در شهرستان به ارمغان می‌آورد.

  جعفری پور آمار ورود گردشگران در ایام نوروز شهرستان را بیش از ۷۲ هزار گردشگر عنوان کرد و گفت: با یک حساب ساده م با فرض هزینه هر گردشگر ۲۰ هزار تومان در ۱۲ روز ایام عید نزدیک به یک میلیارد و نیم گردشگران در شهرستان اشکذر هزینه کردند که رقم قابل‌توجهی است.

  شهردار اشکذر استفاده از هنر و ظرفیت هنرمندان را کم‌هزینه‌ترین راه برای جذب گردشگر دانست و تاکید کرد: هنرمندان با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی در معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان تلاش کنند.

  جعفری پور در پایان بابیان اینکه ما باید هویت و اصالت خود را با پاسداشت میراث فرهنگی و تاریخی خود حفظ کنیم، افزود: طرح‌های جدی برای جذب گردشگر در شهر ازجمله پیگیری جدی دهکده بین‌المللی سوارکاری، استفاده از طبیعت و بکر و دیگر طرح‌های ویژه در دست بررسی است تا با سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری شاهد رونق اقتصادی باشیم.

  در ابتدای این جلسه علیرضا عسکری مدیرمسئول پایگاه خبری اشکذر خبر، با ارائه گزارش از روند اجرایی مسابقه عکس «من و جاذبه‌های اشکذر» استقبال هنرمندان از این مسابقه را خوب ارزیابی کرد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقه معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان با استفاده از ظرفیت هنر بود که برخی از آثار ارسال‌شده به این مسابقه درخور توجه بود.

  عسکری تعداد عکس ارسال‌شده به این مسابقه در زمان معین ۱۳ فروردین را ۷۱ عکس عنوان کرد و گفت: سه عکس به‌عنوان اثر برتر و ۷ عکس به‌عنوان آثار شایسته تقدیر شناخته‌شده‌اند که این عکس‌ها به‌زودی در رسانه‌های محلی منتشر خواهند شد.

  شایان‌ذکر است، اولین دوره از مسابقات عکس «من و جاذبه‌های اشکذر» با موضوع جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و معنوی شهرستان اشکذر در ایام نوروز سال ۹۶ برگزار شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/x6IpI

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *