• کد خبر: 51368
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال 94 اشکذر گفت:ایام نوروز بهترین زمان برای از بین بردن کینه‌توزی‌ها و صله ارحام و سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان است.

  به گزارش اشکذر خبر؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمد رضا طالبیان در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال ۹۴ اشکذر گفت: لحظه تحویل سال یکی از بهترین فرصت‌ها برای دعا کردن و نزدیک شدن به خداست و همه ما باید خانه دلمان را از گناه، کینه، ریا و هر آنچه باعث دوری ما از خدا شده خالی کرده و با دلی پاک و قلبی آراسته از گناه سال جدید را آغاز کنیم.

  امام جمعه اشکذر یکی از مصادیق ایمان به غیب را اعتقاد به قیامت برشمرده و افزود: طبیعت یکی از استنادهای الهی است که زمین و درختان مُرده در فصل زمستان با فرارسیدن بهار زنده می‌شوند و اگر گسی چشم عبرت داشته باشد، این نشانه‌ها را می‌بیند.

  خطیب نماز جمعه اشکذر تصریح کرد: این عید باستانی و بهار طبیعت آیتی برای نزدیکی و تفکر در عظمت خداوند تبارک و تعالی و نشانی برای فکر به قیامت و برانگیخته شدن در روز محشر است.

  وی با بیان این مطلب که در عید نوروز خانه تکانی کرده و لباس‌ها و برخی وسایل خانه را نو می‌کنیم، یادآور شد: نباید نسبت به این موضوع غفلت داشت که دورن انسان نیز به تحول و غبارروبی نیاز دارد و باید با پاک کردن کینه‌ها و عداوت‌ها دیگران را مورد بخشش قرار داد.

  طالبیان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان طلاب هر شهرستان در قم، افزود: نمایندگان طلاب هر شهرستان در قم سالانه با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند که رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر تربیت انقلابی طلاب تأکید کردند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/s7D4a

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *