• Telegram


 • کد خبر: 74552
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۶
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر بزرگترین وظیفه مردم را حفظ نظام اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: دولت باید افرادی که شایستگی اداره اقتصادی کشور را ندارند کنار بگذارد.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ۱۱ ذی القعده ولادت حضرت امام رضا(ع)و همچنین ۱ذی القعده ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) که به عنوان دهه کرامت نام گزاری شده است اشاره کرد و افزود: شایسته است همه مردان و زنان اهل ایمان آن حضرات را الگوی حقیقی خود قرار دهند و راه و رسم زندگی خود را بر مدار رفتاری آن بزرگواران ترسیم کنند.
  “حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا طالبیان ” در ادامه به ۲۱تیر ماه سالروز واقعه تلخ حمله به مسجد گوهر شاد و به شهادت رساندن عده ای از مردم توسط رضا شاه اشاره کرد و تصریح کرد: ۲۱تیر ماه ۱۳۱۴ مردم متدین ایران در اعتراض به قانون کشف حجاب در مسجد گوهر شاد جمع شدند که ماموران حکومتی به دستور رضا شاه به مردم حمله کردند و تعدادی را به شهادت رساندند.
  وی ادامه داد: خداوند در قرآن حجاب و پوشش را زینتی برای انسان دانسته است که انسان را از زشتی ها می پوشاند و بی حجابی را نیز یک عذاب الهی می داند.
  امام جمعه اشکذر عوامل بد حجابی جامعه اسلامی را ناشی از سه عامل، فریب شیطان، بی غیرتی مردان و همچنین کم شدن نهی از منکر در جامعه دانست و تصریح کرد: همه افراد موظف اند همچون خانواده، افراد جامعه را از منکرات نهی کنند.
  طالبیان در ادامه به ۲۳تیر، روز شورای نگهبان اشاره کرد و خطاب به این شورا گفت: مردم از شورای نگهبان انتظار دارند فردی که تشخیص می دهند شایسته مدیریت بر جامعه اسلامی نیست را بدون هیچ اغماضی آن را رد کنند.
  وی افزود: از ۴۰ سال گذشته تا بحال جمهوری اسلامی تجربه ای زیادی را در مورد تحریم های دشمنان به دست آورده است که امروز باید از این تجربه ها استفاده کرد.
  امام جمعه اشکذر بزرگترین وظیفه مردم را حفظ نظام اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: دولت باید افرادی که شایستگی اداره اقتصادی کشور را ندارند کنار بگذارد و اگر کوتاهی کند مجلس باید پا پیش بگذارد .

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/SpafR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *