• yazdtci


 • کد خبر: 52914
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
  +تصاویر
  آسیاب آبی اشکذر قدیمی‌ترین آسیاب آبی استان یزد بشمار می آید که میتوان این بنا را یکی از مهمترین بنا های شهرستان اشکذر نام برد ولی این روزها با بی توجهی برخی از مسئولین این بنای ارزشمند مورد تخریب قرار گرفته است.

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، آسیاب آبی اشکذر قدیمی‌ترین آسیاب آبی استان یزد بشمار می‌آید که می‌توان این بنا را یکی از مهم‌ترین بناهای شهرستان اشکذر نام برد ولی این روزها با بی‌توجهی برخی از مسئولین این بنای ارزشمند مورد تخریب قرارگرفته است به‌نحوی‌که دیواره و سقف این مجموعه در حال ریزش است.

  مسئول میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر با تایید خبر ریزش سقف و دیواره‌های آسیاب آبی اشکذر افزود: دیواره‌های آسیاب آبی اشکذر بر اثر رطوبت ناشی از نشت آب در حال ریزش است که با کارشناسی‌های صورت گرفته دلیل این رطوبت را عبور کانال آب کشاورزی در بالای این مجموعه دانستند.

  میرجلیلی مشکل اصلی طولانی شدن مرمت این بنای ارزشمند را اعتبارات مالی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه از طریق اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان نتوانستیم بودجه‌ای‌ را برای اصلاح مسیر آب بالای آسیاب اختصاص دهیم ولی امیدواریم با مشارکت نهادهای شهرستان اشکذر این اعتبار اختصاص پیدا کند.

   

  IMG00005 IMG00012 IMG00002 IMG00001 IMG00006IMG00004 IMG00007 IMG00003 IMG00008 IMG00010  IMG00011IMG00009

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/oLebK

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “بزرگترین آسیاب آبی کشور در معرض تخریب/ آسیاب آبی اشکذر چشم انتظار یاری مسئولان”

  1. ؟؟؟ گفت:

   اون درختا بالای آسیاب را می بینید حالا بقیه داستان را خودتان تعریف کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *